międzyszkolny turniej ekologiczny EKO-DZIECIAKI

20 listopada w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „Eko-Dzieciaki”.

Pani dyrektor Maria Harajda powitała wszystkich bardzo serdecznie, życząc jak najlepszych wyników.

W konkursie wzięły udział wszystkie sanockie szkoły. Każdą szkołę reprezentowały czteroosobowe zespoły. Drużyna z „szóstki” złożona była z drugoklasistów, a pozostałe szkoły z trzecioklasistów.

Uczniowie zmagali się z jedenastoma zadaniami, w których mieli wykazać się znajomością ekologii. Zagadki umysłowe poprzeplatane były zadaniami sprawnościowymi.

Drużyny zmierzyły się z: krzyżówką, zabawą „Bystre oko”, musiały rozpoznać pojemniki i dopasować do nich odpowiednie odpady, udzielić poprawnej odpowiedzi w teście, rozpoznać zdania prawdziwe, bądź fałszywe, dotyczące ogólnej wiedzy ekologicznej, poprawnie ułożyć ekologiczne puzzle oraz dopasować odpowiednie objaśnienia do znaków ekologicznych. Oprócz tych zadań uczestnicy rywalizowali ze sobą zgniatając kartoniki po mleku i wkładając ich jak największą ilość do kartonu po napoju, a także robili ekologiczne korale, nawlekając nakrętki na sznurek. Zabawy te nakłaniały do dbałości o czystość naszego środowiska naturalnego i innego, niekonwencjonalnego wykorzystania różnych odpadów. Podczas wykonywania zadań uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat segregacji odpadów i recyklingu, a przy tym świetnie się bawili.

Jury obradowało w składzie: pani dyrektor SP2 Maria Harajda, pani Małgorzata Kielar – doradca metodyczny nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycielki, które przygotowały dzieci do konkursu: pani Maria Mielecka z SP1, pani Ewa Milczanowska z SP3, pani  Ewa Studnicka z SP7. Wśród zaproszonych gości byli: pan Piotr Kutiak- ogrodnik miejski Urzędu Miasta w Sanoku oraz prezes pan Marek Marynowicz i wiceprezes pan Ryszard Rygliszyn z Zarządu Okręgu Bieszczadzkiego Ligi Ochrony Przyrody w Sanoku.

Po wykonaniu wszystkich zadań konkursowych jury podliczyło punkty i ogłosiło wyniki.

I miejsce - 59 pkt.- SP nr4 - w składzie Zofia Filipowicz, Weronika Twardy, Bartłomiej Adamiak, Łukasz Piotrowski (opiekun pani Maria Wołtosz),

II miejsce - 58 pkt.- SP nr7 - Adam Buczek, Dawid Kubowicz, Paulina Konik, Damian Wójcik(opiekun pani Ewa Studnicka),

III miejsce – 57 pkt. – SP nr3 - Kamila Biega, Krzysztof Król, Amelia Ruchlewicz, Anna Sidor (opiekun pani Ewa Milczanowska),

IV miejsce - 54 pkt. – SP nr2 – Gracjan Kita, Kacper Kondrat, Katarzyna Kusz, Patrycja Wolanin (opiekunki –panie Mariola Brygidyn, Agnieszka Polańska, Agnieszka Wenc),

V miejsce –53 pkt. - SP nr1 – Mikołaj Juszczyk, Lena Rogowska, Jan Zając, Julia Żuchowska (opiekun pani Maria Mielecka, Beata Królicka),

VI miejsce – 47 pkt. – SP nr6 – Katarzyna Bil, Amelia Kopiec, Patrycja Szyniec, Anna Wołoszczak (opiekun pani Anna Blecharczyk)

Na zakończenia Pani dyrektor wręczyła uczniom nagrody, a zwycięskiej drużynie także pamiątkowy puchar. Każda drużyna została uwieczniona na pamiątkowym zdjęciu.

Sponsorami nagród w konkursie byli: Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Św. Kingi, LOP oraz Urząd Miasta.

Konkurs opracowały i przeprowadziły: panie Mariola Brygidyn, Małgorzata Czaban, Agnieszka Polańska, Agnieszka Wenc i Anna Żółkiewicz, a sprawną organizację przebiegu imprezy zagwarantowała Alicja Staruchowicz - Pastuszczak – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi.

Organizatorki konkursu serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w V Turnieju „Eko- Dzieciaki”– już za rok.

relacja: Małgorzata Czaban

III MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ EKOLOGICZNY EKO-DZIECIAKI - 23 listopada 2011