międzyszkolny turniej ekologiczny EKO-DZIECIAKI

21 listopada w naszej szkole odbył się V Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „Eko-Dzieciaki”.

Pani wicedyrektor Alicja Staruchowicz- Pastuszczak przywitała bardzo serdecznie wszystkich, którzy przybyli na konkursowe zmagania, życząc jak najlepszych wyników.

W konkursie wzięły udział wszystkie sanockie szkoły.  Drużynę z siódemki” tworzyli drugoklasiści, a pozostali zawodnicy to trzecioklasiści.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

·         SP nr 1-  Natalia Kozak, Kacper Rocki, Przemysław Sech, Dominika Stec

·         SP nr 2 - Daria Drożdż, Anna Gorczyńska, Anna Klimaszewska, Zuzanna Kornecka

·         SP nr 3- Aleksandra Buziewicz, Aurelia Rudy, Krzysztof Rycyk, Natalia Stopka

·         SP nr 4 - Zofia Faluszczak, Jan Ginalski, Inez Łuczycka, Ignacy Woźniczak

·         SP nr 6- Karol Dżugan, Amelia Kopiec, Patrycja Szyniec, Anna Wołoszczak

·         SP nr 7- Dominik Chiosea, Gaja Jatczyszyn, Michał Kopiec, Filip Świder

Uczniowie zmagali się z jedenastoma zadaniami, w których mieli wykazać się znajomością ekologii. Zadania umysłowe poprzeplatane były zabawami  sprawnościowymi, w których także niezbędna była wiedza ekologiczna.

Drużyny zmierzyły się z krzyżówką, zabawą „Bystre oko”, musiały dopasować odpady do odpowiednich pojemników, wskazać miejsce, do którego powinny trafić lekarstwa, zepsute telefony komórkowe, niepotrzebne ubrania oraz odpady organiczne. Oprócz tych zadań uczestnicy rywalizowali ze sobą wyławiając odpady z „jeziora”, układali piramidy z wykorzystaniem kubków po jogurtach, wyjaśniali do czego można wykorzystać kubki, wypełniali test i układali  ekologiczne puzzle. Nową, ciekawą formą rywalizacji była praca plastyczna „ Eko- Dzieciak”. Podczas wykonywania zadań uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat segregacji odpadów i recyklingu, a przy tym świetnie się bawili.

Jury obradowało w składzie: pani Alicja Staruchowicz- Pastuszczak- przewodnicząca, pani Małgorzata Kielar – doradca metodyczny nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, pani  Barbara Kosztołowicz  z SP3 i  pani Małgorzata Sieradzka z SP 4.

Po wykonaniu wszystkich zadań konkursowych jury podliczyło punkty i ogłosiło wyniki.

I miejsce – SP nr 2

II miejsce – SP nr 4

III miejsce – SP nr 1

IV miejsce – SP nr 3

V miejsce – SP nr 7

VI miejsce – SP nr 6

Zawodników do turnieju przygotowywały panie: Alicja Baszak, Małgorzata Sieradzka, Barbara Kosztołowicz, Ewa Studnicka, Anna Blecharczyk.

Na zakończenia Pani wicedyrektor wręczyła uczniom nagrody i pamiątkową książkę dla szkoły, a zwycięskiej drużynie także  puchar. Każda drużyna została uwieczniona na pamiątkowym zdjęciu.

Fundatorem nagród była Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2.

Konkurs opracowały i przeprowadziły: panie Mariola Brygidyn, Małgorzata Czaban, Agnieszka Polańska, Agnieszka Wenc i Anna Żółkiewicz.

VI Turniej „Eko- Dzieciak”– już za rok.

relacja: Małgorzata Czaban

IV MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ EKOLOGICZNY EKO-DZIECIAKI - 20 listopada 2012