SZKOŁA   Z   KLASĄ                    SZKOŁA   Z   TRADYCJĄ                  SZKOŁA   PRZYJAZNA   UTALENTOWANYM   UCZNIOM           SZKOŁA   PRZYJAZNA   RODZINIE                    
 
 
       
 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku...

E-TWINNING

 rok szkolny 2016/2017

 

W dniu 29 marca 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu eTwinning Easter in pictures. Podczas zajęć najpierw obejrzeliśmy wielkanocne zdjęcia przesłane przez naszych europejskich partnerów. Następnie obejrzeliśmy wielkanocne filmiki, w których uczniowie z różnych krajów śpiewali wielkanocne piosenki oraz przekazywali nam życzenia. Po przetłumaczeniu filmików, większość była w języku angielskim, wykonaliśmy własne wielkanocne pisanki, których zdjęcia przesłaliśmy do naszych europejskich partnerów.

tekst:: Piotr Gorczyński

 

W dniu 15 marca 2017 roku rozpoczęliśmy kolejny projekt eTwinning ,, Easter in Pictures”. W tym projekcie udział bierze grupa uczniów z klasy 4a.

Cel projektu: Promowanie wartości rodzinnych, wymiana wielkanocnych doświadczeń, wspólna komunikacja w języku angielskim.

Plan projektu:

1.Poznanie uczestników i przesłanie grupowych zdjęć.

2. Wysłanie wielkanocnych pocztówek ( wykonanych w progamie Paint) wraz z życzeniami w języku angielskim.

3. Wykonanie wielkanocnych pisanek, przesłanie zdjęć oraz opisu tradycyjnych wielkanocnych potraw w języku angielskim.

4. Wykonanie prezentacji ( w programie Power Point) opisujących Wielkanoc w Polsce w języku angielskim.

Projekt będzie trwał do 12.04.2017 roku.

Podczas pierwszego projektu uczniowie zapoznali się z celami projektu oraz oprogramowaniem eTwinningu. Następnie wykonaliśmy grupowe zdjęcie oraz nakręciliśmy filmik w którym uczniowie się przedstawiają oraz opowiadają o swoich zainteresowaniach. Potem uczniowie zrobili wielkanocne kartki świąteczne wraz z życzeniami w języku angielskim.

tekst:: Piotr Gorczyński

 

W dniu 11 stycznia 2017 roku odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu "All About Me". Podczas naszej ostatniej sesji uczniowie obejrzeli zdjęcia przesłane przez naszych europejskich partnerów oraz wykonali obrazki wraz ze słowami pożegnania w języku angielskim.

Następnie każdy z uczestników projektu eTwinning otrzymał pamiątkowy dyplom oraz podziękowania za aktywny udział. Następny projekt internetowy odbędzie się w marcu drugiego semestru szkolnego.

tekst:: Piotr Gorczyński

  Certyfikat                        

 
 

W dniu 14.12 2016 odbyło się ostatnie tegoroczne spotkanie w ramach projektu eTwinning ,,All about me”. Podczas zajęć obejrzeliśmy prezentacje dotyczące szkół oraz miast naszych partnerskich szkół. Następnie przetłumaczyliśmy teksty ( przesłane w języku angielskim). Oto jeden z  linków z prezentacją szkoły z Turcji:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=PomMuxskMTk

Następnie wykonaliśmy na komputerach świąteczne pocztówki, które przesłaliśmy do zaprzyjaźnionych szkół poprzez Internet życząc wesołych i szczęśliwych świąt oraz udanego nowego roku. Następnie spotkanie w ramach projektu eTwinning odbędzie się w styczniu w Nowym Roku.

tekst:: Piotr Gorczyński

 
 

W dniu 23.11. 2016 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu eTwinning "All about me”. Podczas naszego trzeciego spotkania udaliśmy się na wycieczkę aby zrobić zdjęcia najładniejszych miejsc w Sanoku. Następnie zostaną one przesłane do naszych europejskich partnerów , zadaniem uczniów jest opisanie : zamku, najsłynniejszych pomników oraz sanockiego rynku w języku angielskim. Podczas naszego następnego spotkania wykonamy padlet oraz obejrzymy prezentacje przesłane przez innych.

tekst:: Piotr Gorczyński

 

9 listopada 2016 r. odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu eTwinning  „All about me”.

Podczas drugiego spotkania wykonaliśmy padlet ( jest rodzaj wirtualnej „ściany” na której można zawieszać adresy stron internetowych, obrazki, zdjęcia  także te wprost z kamery) na temat rodzin uczniów, dodaliśmy krótkie zdjęcia oraz kilkuzdaniowe opisy w języku angielskim. Obejrzeliśmy również przesłane przez innych uczestników padlety. Oto adres jednego z nich :  https://padlet.com/Rushka67/9d45d9m5xpi3.

Obejrzeliśmy również prezentacje przesłane przez naszych partnerów, oto jedna z  nich:

1. https://www.storyjumper.com/book/index/32392016  SP Barcikowo

Na samym końcu zobaczyliśmy świeżo dosłane zdjęcia przez naszych europejskich partnerów, oto adresy internetowe pod którymi można je obejrzeć:

1. https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/50/650/26650/images/bae557d8.jpg - Szkoła Podstawowa z Turcji

2. https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/50/650/26650/images/c1effca0.jpg - Szkoła Podstawowa z Rzeszowa

3. https://twinspace.etwinning.net/files/collabspace/0/50/650/26650/images/b0c68ee0.png Szkoła Podstawowa z Barcikowa

tekst:: Piotr Gorczyński

 

W dniu 26 października rozpoczęliśmy kolejny projekt eTwinning "All About Me”. Nasze spotkania będą odbywać się w środę o godzinie 13.20-14.05 ( raz na dwa tygodnie). W projekcie "All About Me" biorą udział uczniowie z klasy 5b w składzie: Filip Świder, Piotr Kurkarewicz, Ksawery Szul, Beniamin Kocaj, Michał Kopiec, Joanna Dziuban , Marika Dydio, Weronika Sokół oraz Kacper Zuba.

Projekt ,, All About Me” jest podzielony na następujące części:

1.     Początek projektu, poznanie europejskich uczestników- 15pazdziernik-1 listopada

2.     Ja i moja rodzina- opis w języku angielskim- 1listopad- 15 listopada

3.     Moja szkoła- 15 listopad- 30 listopada

4.     Moje miasto- 30 listopada- 15 grudnia

5.      Wymiana kartkami bożonarodzeniowymi- 15 grudnia- 30 grudnia

6.     Mój kraj- 1 styczeń- 15 stycznia

7.     Podsumowanie i zamknięcie projektu- 15 styczeń-30 stycznia.

W projekcie bierze udział wiele europejskich szkół podstawowych między innymi z Turcji, Polski, Serbii czy Czech.

tekst:: Piotr Gorczyński

W dniu 14.01.2016 odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu eTwinning „Rio de Janeiro”. Podczas zajęć obejrzeliśmy filmy oraz piosenki związane z olimpiadą, przesłane przez naszych europejskich partnerów. Następnie obejrzeliśmy przygotowany przeze mnie (Piotr Gorczyński) filmik o największych sukcesach polskich sportowców podczas olimpiad letnich i zimowych. Celem tego filmu, było to aby każdy z uczestników zajęć wybrał jednego ulubionego sportowca którego następnie narysował na tablicy interaktywnej. Po ukończeniu naszych obrazków przesłaliśmy je na nasze etwinningowe forum aby obejrzeli je inni członkowie projektu. Następnie opisaliśmy nasze czynności w języku angielskim.

 

tekst:: Piotr Gorczyński

W dniu 10.12.2015 roku odbyło się spotkanie w ramach projektu eTwinning. Podczas tych zajęć obejrzeliśmy nowe filmiki przesłane przez naszych partnerów z projektu eTwinning na temat olimpiady w Rio de Janeiro. Następnie wykonaliśmy zdjęcia dyscyplin olimpijskich które są nowe i pojawiają się dopiero na przyszłej olimpiadzie. Potem opisaliśmy je w języku angielskim. Pod koniec zajęć zrobiliśmy również kartki świąteczne , dla naszych europejskich partnerów i przesłaliśmy wraz z życzeniami w języku angielskim, życząc im wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku. 

 

W dniu 26 listopada odbyło się kolejne spotkanie związane z projektem eTwinning "Rio de Janeiro”.

Pierwszym naszym krokiem było obejrzenie filmików przesłanych przez naszych europejskich partnerów na temat nadchodzącej olimpiady w Rio de Janeiro. Następnie sami wykonaliśmy filmik prezentujący naszą grupę i mówiący o naszym pochodzeniu, wieku oraz zainteresowaniach (filmik był wykonany w języku angielskim). Potem podzieleni na dwie grupy wykonaliśmy dwa plakaty zachęcające do oglądania igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Uczniowie otrzymali również zadanie domowe związane z nadchodzącymi igrzyskami.

 tekst: Piotr Gorczyński

 

W dniu 12.11.2015 roku odbyło się kolejne spotkanie eTwinningu w ramach projektu ,, Rio de Janeiro”.

Na początku obejrzeliśmy i przetłumaczyliśmy filmiki powitalne, które otrzymaliśmy od naszych europejskich partnerów. Następnie narysowaliśmy trzy symbole olimpijskie i wysłaliśmy je do pozostałych członków projektu.

Potem opisaliśmy w języku angielskim czynności jakie wykonaliśmy na naszym etwinningowym spotkaniu na blogu.

Ostatnim krokiem było przygotowanie do nagrania naszego filmiku powitalnego poprzez napisanie przez każdego z uczniów 5 zdań o sobie i swoich zainteresowaniach.

Filmik będziemy nagrywać poprzez kolejnego spotkania, które odbywają się raz na dwa tygodnie w czwartek w godzinach 14.10-14.55.

 tekst: Piotr Gorczyński

 

W dniu 22 października 2015 rozpoczęliśmy projekt etwinning Rio de Janeiro 2015. Na początku zapoznaliśmy się z programem projektu, który brzmi następującoOctober: Ancient Olympic Games- olimpijskie dycypliny sportowe
November: Olympic symbols-olimpijskie symnbole
December: Río de Janeiro
January: Mascots- olipijskie maskotki
February: Sports
March: Famous athletes- sławni olimpijscy sportowcy
April: Mini Olympic Games
May: Closing Ceremony: ceremonia zamknięcia.

Po zapoznaniu się z programem wykonaliśmy olimpijskie dycypliny sportowe, które miały miejsce w starożytnej Grecji. Następnie przygotowaliśmy część olimpijskich symboli, które wykonaliśmy na tablicy interaktywnej. Po wykonaniu tych czynności każdy z uczestników napisał po 3 zdania w języku angielskim opisujące jego zainteresowania oraz pochodzenie.

W projekcie biorą udział uczniowie klasy 6b w następującym składzie: Zuzanna Wdowiak, Kamila Paszczyńska, Julia Pacanowska, Natalia Niżnik ,Kacper Filipczak, Jan Mermer, Julian Kostka, Mateusz Wojcieszczyk, Michał Kolbuch i Wojciech Bogaczewicz.

Naszymi partnerami w projekcie Rio de Janeiro 2015 są następujące szkoły: Colegio San Hose-Hiszpania, Tordinci-Chorwacja, Kaynasli-Turcja, Slatina-Rumunia, Foco-Turcja, Longrono-Hiszpania, Pursaklar-Turcja, Drama-Grecja, Hoce-Słowenia, Tordinci-Chorwacja, Guglionesi-Hiszp

 tekst: Piotr Gorczyński

 

eTwinning - rok szkolny 2015/2016

 

eTwinning - rok szkolny 2014/2015

 

eTwinning - rok szkolny 2013/2014

 

eTwinning - rok szkolny 2012/2013

 
 
 
 
 
 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © waja 2010