E-TWINNING

rok szkolny 2017/2018

W dniu 7 marca 2018 roku odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu eTwinning Let me tell you about my country. Uczniowie otrzymali gratulacje za aktywny udział oraz pamiątkowe dyplomy. Następnie wykonaliśmy podsumowanie projektu. Obejrzeliśmy ponownie opisy oraz zdjęcia ze wszystkich wydarzeń  które miały miejsce podczas spotkań etwinnig. Następnie uczniowie opowiedzieli czego dowiedzieli się o zwyczajach i europejskich tradycjach. Projekt eTwinning prowadził pan Piotr Gorczyński, zapraszamy do nowego projektu w nowym roku szkolnym.

tekst:: Piotr Gorczyński

W roku szkolnym 2017/18 uczniowie klasy piątej wraz z nauczycielem języka angielskiego panem Piotrem Gorczyńskim rozpoczęli w miesiącu listopadzie kolejną edycję międzynarodowego projektu etwinning. Uczestnicy kółka językowego etwinning to: Karolina Kopczak, Amelia Jaśkowiec, Michał Kumorek, Jakub Gurgul i Dawid Michoń.

"LET ME KNOW ABOUT YOUR COUNTRY " -  international school project

W czasie naszych szkolnych spotkań nawiązaliśmy współpracę ze szkołami  z innych miast w Polsce oraz ze szkołami we Francji, Finlandii i Turcji. Zdecydowaliśmy się dołączyć do projektu zaproponowanego przez rówieśników z Finlandii pt. "Let me know about your country " (Pozwól mi poznać Twój kraj), który składa się z kilku etapów i zadań wyznaczonych przez prowadzących.

I ETAP

Stały kontakt utrzymujemy w języku angielskim poprzez drogę mailową oraz platformę etwinning. Otrzymaliśmy już pierwsze prace kolegów z zagranicy w postaci zdjęć i filmów, w których zaprezentowali siebie, swoje zainteresowania. My także filmową prezentacją przedstawiliśmy naszą grupę i przywitali się ze wszystkimi uczestnikami projektu. Z ciekawością oczekujemy na kolejne zadania oraz wyzwania nie tylko ze znajomości języka angielskiego.

tekst:: Piotr Gorczyński

Kolejna edycja międzynarodowego uczniowskiego projektu ruszyła w naszej szkole w listopadzie 2017 r. Uczestnicy kółka angielskiego etwinning wraz z nauczycielem prowadzącym panem Piotrem Gorczyńskim włączyli się w realizację projektu "Let me know about your country " (Pozwól mi poznać Twój kraj) współpracując z uczniami w Polsce oraz z innych państw (Francją, Finlandią, Turcją). Nasi uczniowie zapoznali się z filmami i zdjęciami przesłanymi przez państwa partnerskie na naszą stronę etwinning oraz nagrali i umieścili tam filmik powitalny. W swojej filmowej prezentacji w  języku angielskim przedstawili siebie  i swoje zainteresowania oraz przywitali się ze swoimi rówieśnikami z innych krajów. W kolejnych etapach uczniowie klasy piątej wraz ze swoim nauczycielem będą realizować następne zaplanowane przez szkołę w Finlandii zadania. Zapraszamy wszystkich na szkolną stronę do zakładki etwinning, gdzie będą umieszczane relacje z realizacji całego projektu.

tekst: Piotr Gorczyński

eTwinning - rok szkolny 2016/2017