ARCHIWUM:

XIII FINAŁ FESTIWALU -  18.05.2010r.

laureaci konkursów 2011r.

Już po raz czternasty odbył się w naszej szkole Festiwal Artystyczny Uczniów Klas I-III, pod tytułem „Dzieciaki na tropach przygody”. Tym razem wszyscy zebrani mogli wraz z dziećmi odbyć egzotyczną podróż dokoła świata.

Aby zaprezentować się szerszemu gronu odbiorców już od dziesięciu lat występ organizowany jest w Sanockim Domu Kultury. Dzięki dyrektorowi panu Waldemarowi Szybiakowi oraz pracownikom ośrodka organizatorzy mogą korzystać z sali i fachowej pomocy przy obsłudze imprezy.

Jak każe obyczaj na początku przedstawiciel Małego Samorządu Uczniowskiego powitał zebranych gości: p. Martę Muszyńską, dyrektora Centrum Doskonalenia Nauczycieli, p. Małgorzatę Kielar, doradcę metodycznego nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, p. Dorotę Koperską-Bujwid, doradcę metodycznego nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz wszystkich nauczycieli, rodziców i sympatyków naszej szkoły, a potem rozpoczął się występ. Scenariusz tegorocznego festiwalu opierał się na pamiątkach ze starego podróżnego kufra, które to rekwizyty przenosiły wszystkich zebranych do różnych zakątków świata. Wiersze piosenki i tańce pomogły przybliżyć kulturę krajów, po których odbywała się podróż. Całości dopełniała kolorowa dekoracja, przedstawiająca  egzotyczne rośliny i zwierzęta oraz odpowiednio zaaranżowana do każdego utworu prezentacja multimedialna.

W tym roku opracowaniem scenariusza, wyszukaniem odpowiednich piosenek i wierszy, przygotowaniem dekoracji i prezentacji, zajęły się panie: Mariola Brygidyn, Agnieszka Polańska i Agnieszka Wenc. Oczywiście wszystkie panie edukacji wczesnoszkolnej wraz z wyżej wymienionymi: p. Małgorzata Czaban, p. Janina Jedziniak p.Beata Kolanowska, p. Wiesława Królicka, p. Maria Łukaszuk, p. Dorota Sikora, p. Renata Zagórska, przygotowywały swoje zespoły klasowe pod względem interpretacji utworów, a także dała się zauważyć dbałość o odpowiednie stroje, w czym na pewno pomogli rodzice. Bogactwo różnych tańców, zaprezentowało kółko taneczne, które prowadzi p. Anna Żółkiewicz. W aranżacji oprawy muzycznej pomagał p. Bartłomiej Mandzelowski. Po zakończonym występie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród z rąk dyrekcji szkoły: p. Marii Harajdy i Alicji Staruchowicz- Pastuszczak, laureatom konkursów współistniejących wraz  z festiwalem, członkom zespołu tanecznego oraz konferansjerom. Ostatnim punktem programu była aukcja prac dziecięcych prowadzona przez doświadczonego marszanda sztuki dziecięcej p. Aleksandra Wileczka. Pewnie ze względu na kryzys ekonomiczny, nie udało się osiągnąć rekordowych cen za pastele, ale rodzice poznali się na sztuce, bo wszystkie prace zostały zakupione.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu tegorocznego Festiwalu Artystycznego klas I-III i zapraszają na kolejne tego typu imprezy.

Agnieszka Wenc