XIII Festiwal Artystyczny Uczniów klas I - III

18.05.2010r.

W dniach 18-19 maja cała społeczność sanockiej "Dwójki" miała okazję uczestniczyć w  obchodach Święta  Szkoły.

Cykl imprez z okazji Święta Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi zainaugurowało widowisko "Zielona planeta – Ziemia" przygotowane jako podsumowanie trzynastego już Festiwalu Artystycznego Uczniów Klas I – III.

Tym razem jego hasłem wiodącym była przyroda i ochrona środowiska naturalnego.

Finał, który odbył się w Sanockim Domu Kultury, poprzedziły liczne konkursy, m.in. poetycki, plastyczny, techniczny, recytatorski i wokalny. W efekcie zmagań konkursowych klasy wyłoniły najlepsze prace techniczne i plastyczne, recytatorów wierszy oraz zespoły muzyczne.

Całą Galę Finałową prowadzili uczniowie klas pierwszych i przewodnicząca Małego Samorządu Uczniowskiego. W jej trakcie nie zabrakło rytmicznych tańców w wykonaniu uczniów klas pierwszych, wierszy i piosenek o ekologicznej treści.

Uśmiechnięte i szczęśliwe dziecięce buzie, gromkie oklaski rodziców i zaproszonych gości świadczyły o tym, że program artystyczny bardzo się wszystkim podobał.

Scenariusz, scenografię i oprawę muzyczną przygotowały Panie: Małgorzata Czaban, Dorota Sikora i Anna Żółkiewicz.

Prezentację multimedialną, która dodatkowo wzbogaciła barwny program artystyczny, przygotowały Panie: Mariola Brygidyn i Małgorzata Czaban.