drużyna harcerska

„Ramię pręż, słabość krusz i nie zawiedź w potrzebie…”

ROK SZKOLNY 2017/2018

4 Drużyna Harcerska to grupa osób, które kochają harcerstwo i zawarte w nim wartości. Nasza drużyna nosi nazwę „Dolina Sanu”, ponieważ lubimy nasze miasto oraz cenimy walory przyrodnicze i turystyczne jego okolic. Mamy tu wszystko, o czym można marzyć: góry, wodę i las. W każde z tych środowisk jesteśmy w stanie dotrzeć pieszo w ciągu pół godziny – więc wszędzie mamy blisko. Interesuje nas piękno i ochrona przyrody oraz turystyka. Pracowicie zbieramy punkty GOT PTTK.

W każdy piątek spotykamy się na zbiórkach, podczas których zgłębiamy mądrość Harcerskiego Prawa i sens Przyrzeczenia. Śpiewamy piosenki, zapraszamy ciekawe osoby, bawimy się i po prostu jesteśmy razem. Bierzemy udział w imprezach organizowanych przez KH ZHP Ziemi Sanockiej. Co roku organizujemy harcerską wigilię, otaczamy opieką groby żołnierzy, bierzemy udział w ogólnopolskich eliminacjach konkursu recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie” i zawsze niecierpliwie czekamy na lato, czyli upragniony wyjazd na obóz nad morze (pod namiotami) i do bazy Hufca ZHP „Berdo” w Myczkowcach. Aktywnie włączamy się w organizację Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Kto Ty jesteś”. Bierzemy udział w działaniach ogólnopolskich. Szczycimy się uzyskaniem tytułu Chorągwianego Zastępu Mistrzów  oraz  obecnością w Złotej Kategorii pierwszej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Zastępów ( trzecie miejsce w Polsce) w roku harcerskim 2014/2015.

Są wśród nas osoby, które wyróżniają się pracą, zaangażowaniem i postawą harcerską. Dzięki nim harcerska przygoda „wciąga” kolejne roczniki skautowych adeptów.

Naszą działalność na terenie szkoły wspierają przyjaciele Drużyny. Są to przede wszystkim pani dyrektor Maria Harajda, pani wicedyrektor Alicja Staruchowicz – Pastuszczak.

Dołącz do nas – dołącz do gry o harcerstwo.

Czuwaj!

Drużynowa 4DH „ Dolina Sanu” hm Magdalena Bodziak

W GÓRACH

Z "RÓŻĄ WIATRÓW" - ŚWIAT!"

ŚLADAMI PATRONA

ARCHIWUM:   ROK SZKOLNY 2013/2014