"BO WSZYSCY HARCERZE TO JEDNA RODZINA ..."

22 lutego 2015r. w Dniu Myśli Braterskiej, w Domu Harcerza przy ul. Zielonej, o godz. 15.00 rozpoczęło się spotkanie harcerskich pokoleń z gościem honorowym – Burmistrzem Miasta Sanoka panem Tadeuszem Pióro.

Komendantka hm. Krystyna Chowaniec przygotowała i przedstawiła prezentację związaną ze 100-leciem powstania organizacji zuchowej i równie ważnym dla Hufca ZHP Ziemi Sanockiej – jubileuszem 30 lat funkcjonowania poczty harcerskiej, której twórcą, duszą i inspiratorem jest niezrównany hm. Jerzy Kwaśniewicz. Po obejrzeniu prezentacji głos zabrał Burmistrz Sanoka pan Tadeusz Pióro, który w bardzo sympatyczny i pełen życzliwości sposób mówił o harcerstwie i jego ideałach. Wręczył również dh. Komendantce upominki: oryginalna lampkę naftową I. Łukasiewicza (żebyśmy się nie zgubili w ciemnościach)  i piękną grafikę z widokiem Sanoka.

Był też czas na śpiewy zuchów, oglądanie historycznych kronik gromad zuchowych oraz spotkanie i rozmowy ze znanymi i lubianymi osobami w harcerskim kręgu braterstwa i przyjaźni.

Nasza drużynę reprezentowali: dh. Maja Filipczak, dh. Victoria Kozieł, dh. Weronika Ożóg, zuchy Jakub Pietrzkiewicz i Jakub Adamiak oraz drużynowa hm. Magdalena Bodziak.

Drużynowa 4DH hm Magdalena Bodziak