4 września 2017 rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.

"Rumieńce lata pobladły, kolejne wakacje za nami, pełni sił i zapału do Ciebie szkoło wracamy" takimi słowami rozpoczęła soje przemówienie pani dyrektor Maria Harajda.

Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się ( ze względu na deszczową pogodę) w sali gimnastycznej. Po kilkunastu latach, w związku z reformą oświaty rozpoczęliśmy naukę w ośmioklasowej  szkole podstawowej.

Obecność sztandaru, odśpiewanie hymnu państwowego oraz odświętne stroje uczniów nadały jej podniosły charakter.

Uroczystość rozpoczęła się od minuty ciszy dla oddania czci poległym w II wojnie  światowej.

W swoim przemówieniu pani dyrektor Maria Harajda szczególnie serdecznie i ciepło przywitała pierwszoklasistów wyrażając nadzieję, że w szkole odnajdą swój drugi dom  pełen życzliwych ludzi i nowych przyjaciół.

Swoje słowa skierowała również do rodziców, zapewniając, że nauczyciele będą Ich wspierać w procesie wychowania dzieci. Podkreśliła, że tylko atmosfera zaufania, zrozumienia i wsparcia ze strony rodziców daje możliwość rozwoju potencjału uczniów.

Po uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami, a następnie udali się do kościoła na Mszę Świętą.