ŚWIĘTO EDUKACJI

Święto Edukacji Narodowej, zwane popularnie Dniem Nauczyciela które przypada 14 października, to święto wszystkich pracowników oświaty: nie tylko nauczycieli, ale też pracowników administracji, obsługi, szkolnych służb medycznych. W tym roku uczciliśmy je w naszej szkole 13 października, uroczystą akademią, przygotowaną przez uczniów klas: 3a i 5a pod kierunkiem pań Anny Żółkiewicz i Joanny Twardak. Obydwie klasy wystąpiły na scenie w całości i zaprezentowały poważną w tonie część artystyczną, na którą złożyły się recytacje, przeplatane utworami muzycznymi w wykonaniu uczennic: Wiktorii Wolanin z 3a (pianino), Mileny Mołczan z 3a (pianino), Darii Wolanin z 5 a (skrzypce), Victorii Woźny z 5a (pianino) i Oktawii Gerhardt z 5a (skrzypce,) której na pianinie akompaniował pan Bartłomiej Mandzelowski.

W części oficjalnej zebrani goście: emerytowani nauczyciele naszej szkoły, grono pedagogiczne, przedstawiciele rodziców i delegacje klas, wysłuchali wystąpienia pani dyrektor Marii Harajdy, która następnie wręczyła podziękowania wszystkim pracownikom szkoły, którzy obchodzą w tym roku jubileusze swojej pracy zawodowej oraz Nagrody Dyrektora Szkoły, które otrzymali:

nauczyciele: pani Lucyna Mazur, Teresa Fuksa, Małgorzata Dziuban, Anna Piegdoń-Polewka, Dporota Myćka, Magdalena Bodziak, Beata Kolanowska, Urszula Pelc oraz pracownicy administracji i obsługi: pani Lidia Szałankiewicz, Maria Sech, Dorota Zazulicz i Bernadetta Olejarz.

Pani Dyrektor poinformowała zgromadzonych o przyznaniu Nagrody Burmistrza Miasta Sanoka dla pana Bartłomieja Mandzelowskiego i przekazała zaproszenie na uroczystość wręczenia nagród.

Nagrodę Burmistrza otrzymała również pani dyrektor - Maria Harajda.

Głos zabrali też przedstawiciele Rady Rodziców, którzy na ręce pani dyrektor złożyli podziękowania i bukiet kwiatów.