PIERWSZE SPOTKANIE ELITARNEGO KLUBU MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI  W BIEŻĄCYM ROKU SZKOLNYM JUŻ ZA NAMI!

W ostatni poniedziałek, 23 października, odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Elitarnego Klubu Miłośników Książki.

Pojawili się na nim ubiegłoroczni klubowicze,  grupa miłośników książek z klas czwartych, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w spotkaniu Klubu, a także ci, którzy chcieli posłuchać swoich koleżanek i kolegów. Prezentacje przygotowali: Martyna Łonyszyn z kl. 4 b, Ala Dąbrowiecka z kl. 4b, Julia Cybuch, kl. 4 c Zuzanna Zanik z kl. 4 e Dobrochna Skiba z kl. 4 e Daria Wolanin z kl. 5 a Victoria Woźny z kl. 5 a Nikodem Abram z kl. 5 e, Nadia Marczak z kl. 5 b i Jakub Kostka z kl. 5 b.. (poniżej zamieszczamy pełną listę tytułów książek, uzupełnioną o pozycje przygotowane przez uczniów w formie wizytówek, ale niezaprezentowane na spotkaniu).

Gościem honorowym spotkania była pani Dorota Wolanin (mama Darii), która zasiadła  - obok pań Joanny Twardak i Joanny Ziarko oraz przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, Julii Jaklik – w jury oceniającym prezentacje, a także opowiedziała zebranym o swojej ulubionej książce F.H.Burnett pt „Mała Księżniczka”.

Wszystkie prezentacje nagrodzono „piątkami” i „szóstkami”. Wybrano również faworyta publiczności, którym została Victoria Woźny, zachęcająca do przeczytania książki „Rozrywki Mikołajka”. Każdy uczestnik otrzymał legitymację członkowską Elitarnego Klubu Miłośników Książki, opieczętowaną stempelkiem potwierdzającym udział w pierwszym spotkaniu. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie, a obecna na spotkaniu pani dyrektor Alicja Staruchowicz-Pastuszczak wyraziła nadzieję, że liczba członków Elitarnego Klubu Miłosników Książek w naszej szkole będzie się ciągle powiększać. Kolejne spotkanie – już w grudniu! Serdecznie zapraszamy!!!

ELITARNY KLUB MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI

SPOTKANIE PIERWSZE – 23  PAŹDZIERNIKA 2017

1. Martin Widmark, Helena Willis, Tajemnica kempingu – poleca Martyna Łonyszyn kl. 4 b

2.Fanny Joly, Pralinka – poleca Alicja Dąbrowiecka z kl. 4 b