"KTO TY JESTEŚ"?"

8 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi już po raz piąty odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej „Kto ty jesteś?”. Wzięli w nim udział uczniowie nie tylko sanockich szkół podstawowych, ale również powiatu sanockiego, bieszczadzkiego i leskiego. Recytatorzy prezentowali bardzo wysoki poziom, dlatego jury  w składzie: pani dyrektor Maria Harajda-przewodnicząca i członkowie: pani Barbara Głogowska i Bogusława Groń miało nie lada problem.

Ostatecznie I miejsce przyznano Annie Chomycz z Niepublicznej Szkoły im. Bł. E. Bojanowskiego w Mchawie za wiersz „Byłeś jak wielkie, stare drzewo” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, II miejsce Nadii Marczak (SP2) recytującej „Modlitwę” ks. prałata Zdzisława Peszkowskiego, III miejsce zajął Jakub Bańczak ze Szkoły Podstawowej w Porażu za wiersz „Orlątko” Artura Oppmana.

Wyróżniono dwójkę recytatorów: Martynę Osenkowską (SP Łukowe) także za wiersz „Orlątko” i Michała Kopca(SP2 Sanok) za recytację wiersza Jana Lechonia „Hymn Polaków na obczyźnie”.

We wspaniały nastrój niepodległościowy wprowadził uczestników chór pierwszoklasistów pod kierownictwem pana Andrzeja Śliwki.

Organizatorkami konkursu  były panie: Lucyna Mazur oraz druhna Magdalena Bodziak. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.