LISTOPADOWA ROCZNICA

10 listopada odbyły się w naszej szkole uroczyste akademie poświęcone 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Montaż słowno- muzyczny dla młodszej grupy wiekowej przygotowali uczniowie klasy 3c (wych. Małgorzata Czaban). Na tle pięknej dekoracji narratorzy z przejęciem opowiadali o tragicznej historii naszej Ojczyzny, dzieci recytowały wiersze, a krótka scenka w wykonaniu dziadka i wnuczka, zaznajomiła wszystkich, jak ciężkie były czasy zaborów.

Całość dopełniały piękne pieśni żołnierskie i legionowe. Akademia została wzbogacona o prezentację multimedialną. Uczniowie klasy 3c przygotowanym programem artystycznym złożyli hołd Bohaterom walczącym o Niepodległą Polskę, dali świadectwo patriotyzmu oraz miłości do swojej Ojczyzny.

Okolicznościową akademię w starszej grupie wiekowej przygotowali uczniowie klasy 6b pod kierunkiem pani Joanny Giermańskiej. Fakty z kart naszej historii przeplatane były pieśniami patriotycznymi wykonanymi z wielkim zaangażowaniem przez uczniów klasy 5c, 6c, 7a oraz 6b pod kierunkiem pana Piotra Florka.