Już ruszyła!.... ogólnopolska świąteczna akcji pomocy - SZLACHETNA PACZKA - przecież w ubiegłych latach TO dzięki WAM udało się wspólnymi siłami "zapakować" OLBRZYMIE PACZKI dla wybranych rodzin. W tym roku postanowiliśmy również  włączyć do akcji całą NASZĄ „SZKOLNĄ PACZKĘ” czyli uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników, tak abyśmy mogli zapakować paczkę dla NASZEJ RODZINY - wybranej  z bazy internetowej akcji prowadzonej w naszym województwie.

Gorąco i bardzo serdecznie prosimy wszystkich o włączenie się do tej akcji.

Wszystkie artykuły (nowe) lub ewentualnie pieniążki na ich zakup prosimy składać: pieniążki do 5 grudnia 2017r. - do puszki, z którą nieustannie dyżuruje siostra Ewa, dary do 5 grudnia 2017r. - zbiórkę codziennie prowadzi RSU.

NASZA RODZINA

Pani Małgorzata (48 l.) mieszka samotnie z dorosłym, uczącym się jeszcze synem  Rodzina mieszka w starym domu na uboczu, który niestety nie jest w najlepszym stanie technicznym. Pani Małgorzacie i jej synowi niemal od zawsze wiodło się nie najlepiej, lecz razem jakoś dawali sobie radę. Jednak gdy pani Małgorzata dowiedziała się, że ma chore stawy, które uniemożliwiają jej wydajne działanie, sytuacja zmieniła się na gorsze. Dodatkowo, w późniejszym czasie wykryto u niej guzy na tarczycy. Wówczas rodzina zaczęła się borykać z problemami finansowymi. Aktualnie żyją ze skromnej pensji pani Małgorzaty oraz renty Marcina. Po odliczeniu kosztów leczenia i utrzymania mieszkania (ok. 500 zł) pozostaje im ok. 300 zł miesięcznie na jedną osobę. Pomimo ciężkiej sytuacji rodzina stara się żyć na jak najlepszym poziomie i bardzo dbają o swój dobytek. Pani Małgorzata uwielbia czytać i gotować, z kolei Marcin w chwilach wolnych od nauki pomaga swojej mamie w różnych pracach. Obydwoje bardzo się wspierają i kochają, a pani Małgorzata jest szczególnie dumna z wychowania Marcina i jego zapału do zdobywania wykształcenia i nowych doświadczeń życiowych. Rodzina ma także wielu przyjaciół, którzy świadczą im pomoc niematerialną, np. przy znoszeniu drewna. Wśród najważniejszych potrzeb pani Małgorzata wskazała przedmioty zalecone przez lekarza niezbędne przy leczeniu jej chorych stawów. Są to poduszka ortopedyczna i rowerek do ćwiczeń. Niestety jej samej nie stać na kupno tak drogich przedmiotów, które pomogłyby jej przy przezwyciężaniu choroby.
Potrzeby rodziny

Żywność trwała:

Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, olej, Konserwy rybne, Dżem, Warzywa w puszkach

Potrzebne środki czystości:

proszek do prania, płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów

Wyposażenie mieszkania:

koc, ręczniki, poduszka, blender (ponieważ pani Małgorzata z zalecenia lekarza jest na diecie białkowej i potrzebuje tego przyrządu do przygotowania potraw, które są najwłaściwsze dla jej zdrowia)

Odzież

kurtka zimowa męska - roz XXL (średni wzrost)

kurtka zimowa damska - roz. XL (szczupła)

buty damskie trzewiki (tzw. przejściowe) - rozm.40

Szczególne potrzeby