EKO-DZIECIAKI'2017

24 listopada w naszej szkole odbył się IX Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „Eko-Dzieciaki”.

W tym roku udział w nim wzięły dzieci z SP w Łukowem, SP w Porażu, SP w Ustrzykach Dolnych, SP w Zarszynie, oraz z SP nr8 i SP nr2 w Sanoku.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

·  SP Łukowe - Gabriel Furtak, Michał Szlaga, Dominik Święch, Konrad Zapolski

·  SP Poraż – Franciszek Bil, Zuzanna Kołodziej, Oskar Urban, Karol Zachar

·  SP Ustrzyki Dolne – Wojciech Duda, Julia Dziwisz, Antoni Pasławski, Nela Przybyła

·  SP Zarszyn – Lena Bielawska, Klaudia Chorążak, Milena Tomków, Maja Zimak

·  SP nr 2 Antoni Dubis, Bartłomiej Rudy, Oliver Sobolak, Dawid Sobolak

·  SP nr 8 Alicja Filipczak, Karol Marczak, Joanna Zagórda, Jakub Tabisz

Uczniowie zmagali się z jedenastoma zadaniami, w których musieli wykazać się znajomością ekologii. Zadania sprawdzające wiedzę jak zwykle przeplatały się z zabawami sprawnościowymi. Drużyny miały za zadanie rozwiązać krzyżówkę, rozpoznać wybrane oznaczenia ekologiczne znajdujące się na kupowanych produktach, zdecydować, które stwierdzenia są prawdą, a które z nich są fałszywe, odpowiedzieć na pytania „Quiz odkrywanki”, a następnie odgadnąć obrazek ukryty pod nakrywkami, a w zadaniu „ Drzewo smutne- drzewo wesołe” dopasować wyrażenie prawdziwe do poszczególnych sylwet drzew. Oprócz tego uczestnicy rywalizowali ze sobą w zabawach „Kto pierwszy”, „Piramida z kubków” i „Przenoszenie nakrętek na łyżce”. Układali również ekologiczne puzzle i grali w grę „Bystre oko”. Podczas wykonywania zadań wykazali się dużą wiedzą na temat segregacji odpadów i recyklingu, a przy tym bardzo dobrze się bawili.

Jury obradowało w składzie: przewodnicząca – pani dyrektor Maria Harajda, pani Małgorzata Staniszewska z SP w Ustrzykach Dolnych i pani Agnieszka Polańska z SP2.

Po wykonaniu wszystkich zadań konkursowych jury podliczyło punkty i ogłosiło wyniki.

I miejsce – SP Ustrzyki Dolne

II miejsce – SP  Zarszyn

III miejsce – SP  nr 2

IV miejsce – SP 8

V miejsce – SP Poraż

VI miejsce -  Sp Łukowe

Na zakończenie były nagrody i dyplomy dla poszczególnych zawodników, pamiątkowe książki i dyplomy dla szkół, a dla zwycięskiej drużyny także „ananasowy” puchar wypełniony po brzegi orzeszkami. Wszyscy uczestnicy turnieju wzięli udział w sesji foto prezentując zdobyte nagrody i dyplomy.

Fundatorem nagród była Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2.

Konkurs opracowały i przeprowadziły: panie Mariola Brygidyn, Małgorzata Czaban, Agnieszka Polańska i Anna Żółkiewicz.

Organizatorzy zapraszają chętne szkoły z Sanoka i okolic do udziału w X- jubileuszowym Turnieju „Eko- Dzieciaki” już za rok!

tekst: Małgorzata Czaban