13 GRUDNIA - ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO

3 grudnia 2017 roku  uczniowie klas siódmych wzięli udział w spotkaniu  z historykiem Muzeum Historycznego w Sanoku  panem Andrzejem Romaniakiem. Odbyło się ono z okazji 36 rocznicy wprowadzenia w naszym kraju stanu wojennego. Ciekawa prezentacja, wzbogacona dokumentami  i zdjęciami, opatrzona merytorycznym komentarzem budziła duże zainteresowanie. Bardzo trafne było nawiązanie do sytuacji wówczas panującej w naszym mieście. Uczniowie obejrzeli obrazy dnia codziennego: kolejki, puste półki  sklepowe, oddziały ZOMO, Milicji Obywatelskiej, a także wojska na ulicach Sanoka. Bardzo wymowne były zdjęcia ze spotkań i uroczystości patriotycznych,  które odbywały się w Kościele Przemienienia Pańskiego. Mamy nadzieję, że spotkania tego typu poszerzą wiedzę uczniów i będą ich mobilizować do poszerzania wiadomości o historii naszego kraju.

Spotkanie zorganizowały Panie Teresa Fuksa i Lucyna Mazur.