13 GRUDNIA - ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO

26 lutego odbyło się kolejne spotkanie Elitarnego Klubu Miłośników Książki, podczas którego najciekawiej książki zaprezentowali: Maja Zapotoczna kl.5b, Nadia Marczak kl.5b,Amelia Jaśkowiec kl.5c Oprócz osób, które przygotowały prezentacje, przybyli również ci, którzy chcieli posłuchać swoich koleżanek  kolegów.

Gościem specjalnym trzeciego w tym roku szkolnym spotkania była p.Magdalena Potocka-Suchyna – mama jednego z naszych uczniów, która ciekawie opowiadała o książkach swojego dzieciństwa i z czasów szkolnych („Kto mi dał skrzydła” i „Awantura o Basię”). Zebrani mogli pooglądać, bliżej zapoznać się z nimi, gdyż pani  przyniosła na spotkanie wymienione wyżej egzemplarze. Uczniowie prezentujący książki zostali wysoko ocenieni przez słuchających.

Jury w składzie: p.L.Mazur i p. M.Potocka-Suchyna i B.Olejarz z kl.7b wystawiło „piątki” i „szóstki” za recenzje.  Każdy uczestnik  otrzymał potwierdzenie uczestnictwa w tym spotkaniu, a nowicjuszom wręczono legitymacje członkowskie.

Kolejne spotkanie – już w kwietniu! Serdecznie zapraszamy!

Polecane książki:

Kl.IV

1.Andrzej Maleszka Magiczne drzewo. Czerwone krzesło-poleca Emilia Markuc z kl.4a

2.Grzegorz  Kasdepke Detektyw Pozytywka-poleca Martyna Łonyszyn z kl.4b

3.Tina Napola Siri strzela gola-poleca Zuzanna Zanik z kl.4e

4.Agnieszka Chylińska Zezia, Giler i Oczak- poleca Alicja Dąbrowiecka z kl.4b

Kl.V

5.Małgorzata Budzyńska Ala Makota -poleca Daria Wolanin z kl.5a

6.Gitty Daneshvari Przyjaciółki i niezła heca -poleca Victoria Woźny z kl.5a

7.Joanne K.Rowling Harry Potter i Czara-Ognia poleca Igor Sipak z kl.5a

8.Steven Gerrard Serce pozostawione na Anfield-.poleca Jan Koczera z kl.5b

9.Jeff Kinney Dziennik Cwaniaczka-poleca Jan Suchyna z kl.5b