XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „Torreador” 2018

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Torreador”, organizowany przez polonistki z SP2 w Sanoku,– już po raz kolejny wyłonił mistrza ortografii szkół podstawowych. Trzynasta edycja konkursu  okazała się szczęśliwa dla Mileny Adamek z SP 4 w Sanoku (opiekun – Pani Ewa Żytka-Rydosz), która była najlepsza w ortograficznych zmaganiach. Drugie miejsce zajęła Alicja Zarzyka z SP 8 w Sanoku (opiekun – pani Dorota Chrobak), a trzecia była Klaudia Kończyk z SP w Pielni.

„Torreador”, który znajduje się na liście konkursów kuratoryjnych, ma zasięg ponadpowiatowy, daje tym samym możliwość sprawdzenia się, rywalizacji i walki o laury nie tylko uczniom sanockich podstawówek, ale też mistrzom ortografii ze szkół w naszym i sąsiednich powiatach..

Uczniowie napisali trudny i najeżony pułapkami test, sprawdzający znajomość reguł pisowni i umiejętność wykorzystania ich w praktyce. Następnie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez szkolne koło teatralne prowadzone przez panią Dorotę Myćkę. W tym czasie komisja konkursowa w składzie: Grażyna Piotrowska, Agnieszka Zarzyczna-Tomczuk,  Lucyna Mazur, Elżbieta Gładysz, sprawdziła prace konkursowe i wyłoniła zwycięzców.

Uroczystego podsumowania ortograficznych zmagań dokonała dyrektor SP2, Maria Harajda, która wszystkim uczestnikom wręczyła dyplomy oraz drobne nagrody - upominki, zaś najlepszym – także książki i nagrody rzeczowe. Zwyciężczyni tegorocznej edycji – Milena - otrzymał również puchar oraz monterę czyli czapkę torreadora – pogromcy „byków”.

Organizatorki konkursu – panie: Lucyna Mazur, Elżbieta Gładysz, Joanna Twardak i Dorota Myćka i Joanna Ziarko - już teraz zapraszają wszystkie zainteresowane szkoły podstawowe do wzięcia udziału w przyszłorocznej, czternastej edycji „Torreadora”.

tekst: J. T.