MAŁY SUPERMATEMATYK

VI MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„MAŁY SUPERMATEMATYK”

21 kwietnia 2018r. już po raz szósty w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku spotkali się uczniowie klas I - III, by walczyć o tytuł „Małego Supermatematyka”.

Zawody przygotowały panie: Mariola Brygidyn, Małgorzata Czaban, Anna Żółkiewicz, oraz vice-dyrektor Alicja Staruchowicz- Pastuszczak. W organizacji zawodów pomagała pani Paulina Małek.

Zawody podzielone były jak zwykle na dwa etapy: najpierw konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 45 minut do rozwiązania 6 zadań, dostosowanych do wymagań zawartych w regulaminie. W każdej kategorii wiekowej można było uzyskać maksymalnie 25 punktów i zdobyć tytuł Małego Supermatematyka.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 34 uczniowiów ze szkół w:Jaćmierzu, Ustrzykach Dolnych, SP4, SP6, SP7, SP8 a także z naszej szkoły.

W kategorii klas pierwszych - I miejsce (24 pkt.) zajęła Kołodziej Klaudia (SP2 Ustrzyki Dolne) 24 pkt., II miejsce Emilia Łukaszyk(SP7 Sanok) 22 pkt., III miejsce Franciszek Dąbrowski (SP8 Sanok) 21 pkt.

W klasach drugich - I miejsce i tytuł Małego Supermatematyka za uzyskanie maksymalnej ilości punktów zdobyła Martyna Cybuch (SP2 Sanok), II miejsce Hubert Grzegorzak (SP2 Ustrzyki Dolne) 23 pkt., III miejsce- Gaja Suchocka (SP8 Sanok) 20 pkt.

W klasach trzecich – I miejsce zdobyli Antoni Rajtar (SP4 Sanok) i Antoni Pasławski (SP2 Ustrzyki Dolne) 24 pkt., II miejsce Bartłomiej Rudy (SP2 Sanok) 23 pkt., III miejsce Jakub Biłas (SP4 Sanok).

W konkursie drużynowym wystartowało 7 trzyosobowych drużyn, które zmagały się z 12 zadaniami. W rywalizacji ważne było logiczne myślenie, spostrzegawczość, sprawne liczenie, umiejętność szacowania, a także współpracy w zespole oraz sprawność fizyczna.

Po podsumowaniu wyników najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustrzykach Dolnych, II miejsce zdobyła drużyna z SP4 w Sanoku, a na miejscu III miejscu uplasowała się nasza „Dwójka”.

Jury obradowało w składzie: pani Małgorzata Staniszewska, oraz przewodnicząca komisji Alicja Staruchowicz – Pastuszczak.

Wszystkie drużyny otrzymały upominki i dyplomy, zwycięzcy dodatkowo puchary, a każdy uczestnik - pamiątkowy dyplom. Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy przygotowali uczniów do zawodów.

Podsumowanie konkursu odbędzie się 4 czerwca 2018r. w Urzędzie Miasta w Sanoku, na które już dziś organizatorzy serdecznie zapraszają

Tekst: Małgorzata Czaban

V MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE "MAŁY SUPERMATEMATYK" -  2017r.

IV MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE "MAŁY SUPERMATEMATYK" -  2016r.

III MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE "MAŁY SUPERMATEMATYK" -  2015r.

II MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE "MAŁY SUPERMATEMATYK" -  2014r.

I MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE "MAŁY SUPERMATEMATYK" -  2013r.