KATYŃ - PRZEBACZYĆ - TAK, ZAPOMNIEĆ - NIE

Dla upamiętnienia  78 rocznicy Zbrodni Katyńskiej w  sanockim klubie „Górnik” została zaprezentowana akademia patriotyczna  zatytułowana „Katyń, przebaczyć-tak, zapomnieć-nie”.

Uczniowie naszej szkoły przygotowani przez   panią Lucynę Mazur i panią Teresę Fuksę  zaprezentowali  bogaty w przeżycia program artystyczny ukazując w sposób bardzo realistyczny historię wydarzeń tamtych  dni. Recytowane z ogromnym zaangażowaniem wiersze, odgrywane scenki ukazujące dramaturgię katyńskiej rzeczywistości oraz pięknie wykonane pieśni patriotyczne sprawiły, że dla wielu oglądających była to wspaniała lekcja patriotyzmu, bogata we wzruszenia i refleksje. Wśród zaproszonych gości  byli: Pan Stanisław Chęć - wiceburmistrz  Sanoka, komendantka Sanockiego hufca ZHP - harcmistrz Krystyna Chowaniec, Ks. Prałat Andrzej Skiba, Pan Mieczysław Brekier - prezes sanockiego koła Związku Sybiraków, Pan Andrzej Romaniak –pracownik sanockiego muzeum. Sporą grupę stanowiła  młodzież, która reprezentowała  sanockie szkoły podstawowe.

Program ten został również zaprezentowany społeczeństwu miasta Sanoka i był nagrodzony burzliwymi oklaskami.

O stronę muzyczną zadbał pan Bartłomiej Mandzelowski, materiał do prezentacji przygotowała s.Irena Paluch, a obsługę medialną zapewniła pani Mariola Brygidyn.

Lista osób biorących udział w akademii o Katyniu:

4a-Oliwia Kuzicka, Gabriela Słysz

5a-Piotr Błażejowski