„Witaj majowa jutrzenko...”

Dnia 9 maja w naszej szkole zaprezentowany został program artystyczny z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. W montażu słowno – muzycznym wzięli udział uczniowie klasy III b oraz uczennice klas V – VII. Chórowi akompaniowali pan Piotr FlorekWojciech Putyra – uczeń klasy IV e. Uroczysty apel miał na celu przypomnieć, jak ważnym wydarzeniem w historii Polski było uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja. Pieśni patriotyczne przeplatane słowem pozwoliły na uczczenie tego święta w sposób uroczysty, radosny i zaangażowany, gdyż każdy mógł włączyć się we wspólne śpiewanie. Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości czuwali p. Paulina Sabatp. Piotr Florek.

Tekst: Paulina Sabat