SZKOŁA   Z   KLASĄ                    SZKOŁA   Z   TRADYCJĄ                  SZKOŁA   PRZYJAZNA   UTALENTOWANYM   UCZNIOM           SZKOŁA   PRZYJAZNA   RODZINIE                    
 
 
       
 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku...

DZIEŃ DZIECKA KLASY 4B

01 czerwca klasa 4 b udała się na warsztaty do Biblioteki Pedagogicznej. Uczniowie mogli zwiedzić bibliotekę- wypożyczalnię, dużą i przestronną czytelnię wraz z czytelnią multimedialną oraz 5 magazynów. Pani Anna Sebastiańska zapoznała klasę z księgozbiorem: pokazała książki, czasopisma, broszury oraz zbiory audiowizualne. Zaskoczeniem dla jednego ucznia była informacja, że jego pradziadek w czasie okupacji uratował przed zniszczeniem kilkadziesiąt książek, które zapoczątkowały działalność późniejszej powiatowej i miejskiej biblioteki w Sanoku oraz biblioteki Muzeum Historycznego.

Uczniowie wzięli także udział w tworzeniu książki rękopiśmiennej i tym samym promowaniu twórczości Wincentego Pola. Przepisany został własnoręcznie fragment dzieła „Pieśń o ziemi naszej” (podpisany nazwą szkoły i klasy), który z innymi fragmentami utworzy całość i zostanie zapisany w wersji elektronicznej.

To nie był koniec atrakcji… Z Kiczur udali się na ściankę wspinaczkową do Centrum Sportów Ekstremalnych. Dla większości czwartaków był to pierwszy kontakt z alpinizmem, ale mimo tego wybierali ścieżki o wyższym stopniu trudności. Wymagało to od nich dużej cierpliwości, koncentracji oraz wytrwałości w pokonywaniu własnych słabości.

Po takim wysiłku czekała na nich nagroda- lody na deptaku. ☺  Szczęśliwi i zmęczeni po dniu pełnym wrażeń wrócili do szkoły.

Tekst: Joanna Ziarko

 
 
 
 
 
 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © waja 2010