ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - 2017/2018

Dnia 22 czerwca 2018r. uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się od Mszy św., która w intencji uczniów i pracowników odprawił ks. Łukasz Piróg.

Następnie o 10.30 - na boisku szkolnym odbył się ostatni uroczysty apel w tym roku szkolnym, na którym dokonano prezentacji sztandaru i odśpiewano hymny - państwowy i szkolny.

Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas I -VII

W swoim przemówieniu pani dyrektor -  Maria Harajda porównała kończący się rok szkolny do maratońskiego biegu, który właśnie się kończy, zwracając się do uczniów powiedziała:  "....To Wy, jako główni uczestnicy tego biegu przez 10 miesięcy wzmagaliście się z różnymi jego trudnościami w postaci codziennego wstawania do kolejnego  jego  etapu, i przeszkodami którymi były kartkówki, sprawdziany i rozliczne prace do wykonania.

A wszystko po to, by każdy z was mógł doświadczyć zadowolenia z pokonywanych trudności i poczuć radość sukcesu.

Na trasie tego biegu nie mogło zabraknąć tych, którzy  czuwali nad Wami, byli blisko Was, byście bezpiecznie dotarli do mety. Za ten trud  trzeba im dzisiaj z serca  podziękować.

Dlatego w waszym imieniu dziękuję  wszystkim rodzicom, którzy jak w prawdziwych zawodach stanowili opiekę medyczną, zapewniali posiłki regeneracyjne, ocierali pot z czoła i dopingowali na całej trasie.

Dziękuję wszystkim nauczycielom - Waszym trenerom, za cenne wskazówki, praktyczne uwagi które sprawiały, że każdy następny etap tego biegu był dla Was łatwiejszy.

Następnie wręczono nagrody tym wszystkim uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, albo wykazali się 100% frekwencją w roku szkolnym 2017/2018.

Już tradycyjnie wszyscy pierwszoklasiści za swoją wytrwałość i przezwyciężenie swoich pierwszych trudności szkolnych -  otrzymali drobne upominki.

Wręczono również nagrody: Szymonowi Wojtkowski – laureatowi, Konkursu z matematyki  organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora  Oświaty (opiekun Joanna Giermańska), Gabrielli Gorkowskiej, Beniamin Kocaj  – finalistom konkursu z historii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora  (opieka – Teresa Fuksa) i Paulinie Gierczak – finalistka konkursu języka angielskiego (opieka pani Małgorzata Dziuban). Ponadto Julii Jaklik i Zofii Grzebieniak wręczono tytuł Ucznia Roku.

Pani Katarzyna Roszniowska ogłosiła wyniki konkursu na najlepszego sportowca w roku szkolnym 2017/2018.

Wraz z końcem roku szkolnego swoja pracę zawodową w naszej szkole kończy  Pani dyrektor Maria Harajda, którą ciepłymi słowami w imieniu społeczności uczniowskiej pożegnała przewodnicząca RSU Julia Jaklik -

"...Dziś, my - uczniowie dziękujemy naszej Pani Dyrektor, za wspólne chwile, za troskę i okazane nam serce, za zaangażowanie z jakim oddawała się Pani wychowaniu i kształceniu licznych pokoleń - zarówno uczniów, jak i nauczycieli, za troskę o dobre imię szkoły i działania dla jej pożytku, za wzór owocnej, sumiennej i pełnej oddania pracy serdecznie dziękujemy.

Życzymy, aby w dalszych latach dopisywało zdrowie, by nadal otaczała Panią życzliwość ludzi i by nareszcie znalazła Pani czas dla Siebie, na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań.

Nie mówimy Pani - żegnaj, mówimy - do widzenia, bo mamy nadzieję, że będzie Pani częstym Gościem w naszej szkole."

Również wraz z kończącym się rokiem szkolnym swoja pracę zawodową zakończyła Pani Ewa Rycyk, która przez długie lata pełniła obowiązki woźnej. Za trud, a przede wszystkim wielkie serce, opiekę i troskę  uczniowie podziękowali Jej bukietem kwiatów.