ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Tradycyjnie uroczystość odbyła się na boisku szkolnym. Obecność sztandaru, odśpiewanie hymnu państwowego oraz odświętne stroje uczniów nadały jej podniosły charakter.

Uroczystość rozpoczęła się od minuty ciszy dla oddania czci poległym w II wojnie  światowej.

Na uroczystości obecny był pan wiceburmistrz Stanisław Chęć, który w swoim wystąpieniu złożył uczniom, rodzicom i nauczycielom życzenia wielu sukcesów i radości w nowym roku szkolnym.

Natomiast pan dyrektor Bartłomiej Mandzelowski w swoim przemówieniu w szczególny sposób zwrócił się do pierwszoklasistów:

"Serdecznie witam uczniów którzy po raz pierwszy przestąpili progi naszej szkoły czyli naszych drogim pierwszoklasistów. To dla Was początek nowej drogi. Wszystko co nowe interesuje, zaciekawia, ale i wzbudza niepokój czy niepewność. Zrobimy wszystko aby rozwiać wasze obawy i jestem pewny że już za kilka dni poczujecie się w naszej wspólnej szkole jak w domu. Bo my w dwójce jesteśmy jak jedna wielka rodzina."

A następnie do najstarszych uczniów: "Zwracam się również do ósmoklasistów. To dla Was szczególny rok. Rok wytężonej pracy. Rok wielkich wyzwań i wyborów. Rok który zaważy na waszej przyszłości. My nauczyciele zrobimy wszystko aby ten nowy rok szkolny był również dla was również rokiem sukcesu i satysfakcji. Przy waszym zaangażowaniu naszej pomocy i wsparciu rodziców to na pewno się uda. Tego Wam życzę."

Na zakończenie odwołał się do słów Stefana Żeromskiego: "Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz tym bardziej jesteś spragniony." i złożył wszystkim życzenia, by pragnienie zdobywania wiedzy nigdy nie wygasło. Aby ten nowy rok szkolnym był pełen inspiracji, kreatywności, satysfakcji aby przyniósł  również wiele radości i szczęścia.