„W poszukiwaniu kobiecego piękna”

Na początku września dziewczyny z klasy 8 b uczestniczyły w spotkaniu z Panią Małgorzatą Mazur-trenerem warsztatów rozwojowych, dotyczącym postrzegania samej siebie oraz swojej kobiecości. Zajęcia  „W poszukiwaniu kobiecego piękna” rozpoczęły się od ćwiczeń integracyjnych, które miały na celu lepsze poznanie grupy, rozładowanie atmosfery oraz wzajemne dowartościowanie się. W czasie lekcji każda z nas mogła wypowiedzieć się na temat tego, jak postrzega kobiecość i czym jest dla niej. Inspiracją do wypowiedzi były skojarzenia wywoływane przez rozłożone na stole zdjęcia. Zrobiłyśmy również tzw. "burzę mózgów", dzięki czemu mogłyśmy dochodzić do wspólnych wniosków i przemyśleń, przedstawiając swoją wizję idealnej kobiety. W czasie zajęć nie zabrakło także momentów, w których podnoszone było poczucie własnej wartości uczestniczek. Dyskusja w grupie, krótki film, przeprowadzony quiz oraz doświadczenie z lustrem pozwoliły nam na nowo odkryć swoją kobiecą siłę.  Jedna z koleżanek tak relacjonuje warsztat: „Nauczyłam się, że warto wierzyć w siebie, nie poddawać się, że każda kobieta jest piękna i to my same musimy sobie to uświadomić. Powinnyśmy śmiało dążyć do celu i być z siebie dumne”. Inna wspomina: „Nauczyłam się, żeby akceptować się takim jakim się jest, bo wszyscy są piękni na swój sposób, a także tego, żeby swoje wady zamieniać na zalety.”

Różnorodność form pracy zastosowanych podczas 45-minutowego warsztatu oraz atrakcyjny dla dorastającej młodzieży temat sprawiły, że koleżanki same stwierdziły, że chętnie wzięłyby ponowny udział w tego typu zajęciach.

Karolina Dziuban 8b