79 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

28 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii związanej z 79 rocznicą  wybuchu II wojny światowej. Akademia miała charakter montażu  poetycko- muzycznego. Głównym celem przedstawienia było przypomnienie uczniom dramatycznych dla Polski wydarzeń z 1939 roku  oraz heroicznej postawy Polaków walczących z najeźdźcami. Uczniowie przedstawiali scenki, wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne przy współudziale widowni. Program przygotowany został przez uczniów klasy 5a, 4b i 2b pod opieką wychowawców.

tekst: Anna Dmitrzak