Już ruszyła!.... ogólnopolska świąteczna akcji pomocy - SZLACHETNA PACZKA - przecież w ubiegłych latach TO dzięki WAM udało się wspólnymi siłami "zapakować" OLBRZYMIE PACZKI dla wybranej rodziny. W tym roku postanowiliśmy również  włączyć do akcji całą NASZĄ „SZKOLNĄ PACZKĘ” czyli uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników, tak abyśmy mogli zapakować paczkę dla NASZEJ RODZINY - wybranej  z bazy internetowej akcji prowadzonej w naszym województwie.

Gorąco i bardzo serdecznie prosimy wszystkich o włączenie się do tej akcji.

Wszystkie artykuły (nowe) lub ewentualnie pieniążki na ich zakup prosimy składać:

pieniążki do 4 grudnia 2018r. - do puszki, z którą nieustannie dyżuruje siostra Ewa,

dary do 4 grudnia 2018r. - zbiórkę codziennie prowadzi RSU.

NASZA RODZINA

Pani Celina (78 l.) wraz z mężem Czesławem (82 l.) to sympatyczne, starsze małżeństwo.Pani Celina wraz z mężem Czesławem mieszkają w mieszkaniu dwupokojowym wraz z kuchnią i łazienką. Utrzymują się z niewielkiej emerytury pana Czesława (1360 zł), po opłaceniu kosztów mieszkaniowych (402 zł), oraz kosztów leczenia (262 zł). Pozostaje im na życie niecałe ok 348 złoty na osobę.
Starsi Państwo lubią przebywać razem, jak mówi pan Czesław "jesteśmy 60 lat razem i jeszcze się nam nie znudziło. Wspieramy się i szanujemy".
Wśród najważniejszych potrzeb Pani Celina wymieniła żywność, bez której nie da rady się żyć oraz ciepłą kurtkę, której nie posiada na tegoroczną zimę. Bardzo przydałaby im się również pralka (nawet używana, byle by posłużyła jeszcze kilka lat). Ta, którą miała rodzina, przestała działać i obecnie pranie robią ręcznie, ale ręczników czy pościeli nie da się tak już wyprać.
Potrzeby rodziny

Żywność trwała:

kasza, cukier, konserwy, olej, cukier, makaron, ryż

Potrzebne środki czystości:

proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów,

płyny   czyszczące,

Wyposażenie mieszkania:

pralka, koc

Odzież

kurtka zimowa damska - roz. XL - sylwetka dobrze zbudowana

Szczególne potrzeby

pani Celina- czajnik (nie elektryczny)