SPOTKANIE Z NIEUCHWYTNYM ZORRO

Uczniowie klas trzecich bardzo lubią wyjazdy do teatrów w Rzeszowie i stopniowo stają się coraz lepszymi odbiorcami sztuki teatralnej. Tym razem odwiedzili Teatr „Maska”, gdzie mieli okazję uczestniczyć w spektaklu pt. „Zorro”. Każdy świetnie kojarzy tajemniczą postać w czarnej masce i pelerynie, budzącą postrach wśród niegodziwców. Szybki jak wiatr, przebiegły jak lis, którego imię przybrał, Zorro pozostaje niepokonany i nieuchwytny dla swoich wrogów. A szczególnie, gdy podczas efektownych pościgów po widowni mali widzowie z radością pomagali mu w ucieczce, za wszelką cenę utrudniając pogoń żołnierzom gubernatora. Wspaniałe kostiumy, efektowne sceny walki na szpady, pułapki i pościgi, barwne hiszpańskie tańce – wszystko to złożyło się na zrealizowany z wielkim rozmachem spektakl, który wyjątkowo podobał się dzieciom. Po przedstawieniu uczniowie odwiedzili Muzeum Lalek Teatralnych. Było to dla nich pierwsze bezpośrednie spotkanie z animowanymi postaciami scenicznymi, które do tej pory widywali jedynie podczas spektakli. Dzieci poznały podstawowe rodzaje lalek i sposoby ich animacji. Podczas spotkania z konstruktorem lalek miały okazję zobaczyć oryginalne projekty scenografii, kostiumów i animowanych osóbek. Poznały również różnorodne konstrukcje lalek teatralnych i sposoby wykonywania rekwizytów. Zarówno spektakl, jaki i spotkanie w muzeum okazały się dla dzieci wyjątkowo atrakcyjnym doświadczeniem.

tekst: Agnieszka Polańska