EKO-DZIECIAKI'2018

28 listopada w naszej szkole odbył się jubileuszowy, bo już X Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „Eko-Dzieciaki”.

W tym roku udział w nim wzięły dzieci z SP nr1, SP nr7, SP nr8 w Sanoku, SP w Zarszynie, oraz uczniowie naszej szkoły.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

·  SP Zarszyn – Natasza Folcik, Lena Bielawska, Zuzanna Olearczyk, Milena Tomków

·  SP nr 1  Aniela Stojowska, Olivia Szuma, Karol Kiczorowski, Maksymilian Rajchel

·  SP nr 2 Orest Maszluch, Jagoda Fal, Karolina Mołczan, Tobiasz Kobiałka

·  SP nr 7  Nicola Poznańska, Iga Krynicka, Emilia Łukaszyk, Jonatan Starego

·  SP nr 8 Veronika Świder,  Emilia Bulewicz, Dominik Chmielewski, Gabriela Osieczko

Uczniów do konkursu przygotowywały Panie: Katarzyna Witkiewicz - SP1, Ewa Studnicka - SP7, Agnieszka Wenc - SP8, Elżbieta Matuszek - SP Zarszyn, Mariola Brygidyn i Agnieszka Polańska z SP2.

Uczniowie rywalizowali ze sobą w dziesięciu konkurencjach. Zadania sprawdzające wiedzę przeplatały się z zabawami sprawnościowymi.

Drużyny miały za zadanie rozwiązać zagadki ekologiczne, odpowiedzieć na pytania w „Teście wyboru”, ułożyć hasła ekologiczne z rozsypanek wyrazowych, dokończyć zdania dotyczące ekologicznego postępowania w różnych sytuacjach oraz miejscach, przejść labirynt i zauważyć nieodpowiednie zachowanie różnych osób występujących w opowiadaniu „Był las”.

Zadania zręcznościowe cieszyły jak zwykle ogromną popularnością wśród dzieci, a były to: rzuty piłeczką do celu, układanie jak najwyższych budowli z drewnianych klocków, wyławianie nieczystości ze stawów, a także gra w ekologiczne „Dooble”.

Jury obradowało w składzie: przewodnicząca – pani dyrektor Alicja Staruchowicz- Pastuszczak, pani Katarzyna Witkiewicz oraz Elżbieta Matuszek.

Po wykonaniu wszystkich zadań konkursowych jury podliczyło punkty i ogłosiło wyniki.

I miejsce – SP nr 1

II miejsce – SP nr 7

III miejsce – SP nr 2

Jak przystoi na jubileusz, na zakończenie na salę został wniesiony tort, którym poczęstowano wszystkich uczestników oraz opiekunów. Następnie rozdano nagrody i dyplomy dla poszczególnych zawodników, dyplomy dla szkół, a dla zwycięskiej drużyny także „ananasowo- orzechowo - mandarynkowy” puchar. Wszyscy uczestnicy turnieju wzięli udział w sesji foto prezentując zdobyte nagrody i dyplomy.

Fundatorem nagród była Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dyrekcja SDK i MOSiR. Dzięki sponsorom spoza szkoły do nagród dołączono wejściówki do kina, na basen i na lodowisko.

Konkurs opracowały i przeprowadziły: panie Mariola Brygidyn, Małgorzata Czaban, Agnieszka Polańska i Anna Żółkiewicz.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim sponsorom.

Zapraszamy chętne szkoły z Sanoka i okolic do udziału w następnym  Turnieju „Eko- Dzieciaki” już za rok.

tekst: Małgorzata Czaban