DWÓJKOWY WIECZÓR Z KOLĘDĄ

17.01.2019r. w naszej szkole odbył się kolejny „Dwójkowy wieczór z kolędą”, podczas którego mogliśmy śpiewać tradycyjne polskie kolędy i pastorałki.

Tegoroczny wieczór kolędowy przygotowały uczennice klas: 5d, 6c, 6e i 7a pod opieką pani Sabiny Wdowiak oraz uczniowie klasy II b przygotowani przez panią Marię Łukaszuk. Do grona śpiewających dołączyły dzieci ze świetlicy szkolnej pod kierunkiem pana Andrzeja Śliwki.

Wspólnie wykonaliśmy mniej i bardziej znane kolędy i pastorałki: „Bóg się rodzi", „W żłobie leży", „Złota Jerozolima, „Bosy pastuszek", „Największy gazda" itd.

Na instrumencie klawiszowym akompaniowali: Wojtek Putyra, Amelia i Tobiasz Kobiałka, Jakub Pietrzkiewicz oraz Wiktor Izdebski, na skrzypcach Oktawia Gerhardt i Klaudia Kanonik.

Historię pieśni związanych z Bożym Narodzeniem przedstawiła uczennica kl. VIc Anna Grzebień.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się we wspólny śpiew i spędzili z nami ten pełen ciepła i radosnego nastroju wieczór.