SUKCES KAROLA

19 stycznia 2019 r. w Ustrzykach Dolnych odbyły kolejne zawody Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim 2019

Z wielkim sukcesem uczestniczył w nich uczeń kl.5a naszej szkoły Karol Bernat, który jest obecnie  liderem w klasyfikacji indywidualnej w kategorii: Juniorzy D.

Karol jest zawodnikiem UKN Laworta Ustrzyki Dolne.

Karol uczeń kl.5a podobnie zresztą jak i jego siostra Kaja – uczennica kl.2b są zawodnikami Uczniowskiego Klubu Narciarskiego UKN ,,Laworta” w Ustrzykach Dolnych.

W ramach sekcji narciarstwa alpejskiego trenują pod okiem trenera – nauczyciela klasy sportowej szkoły w Ustrzykach Dolnych Pawła Sykały. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek na stokach w Ustrzykach Dolnych odpowiednio – stok Gromadzyń oraz stok  Laworta. Treningi organizowane są również weekendami, chyba że są to terminy zarezerwowane pod zawody narciarskie.

Sprawdzenie techniki i umiejętności jazdy sportowej na nartach dla dzieci -  zarówno Karola jak i Kai to głównie walka o jak najlepsze miejsca w Podkarpackiej Lidze Narciarstwa Alpejskiego. Jest to cykl zawodów organizowany w poszczególnych kategoriach wiekowych. Liga ma charakter profesjonalny, a zawody odbywają się  zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Narciarstwa. Zwycięzcy zdobywają poza upominkami za każdy start punkty stosowne do miejsca, które liczone są do klasyfikacji generalnej. Na obecną chwilę ( po dwóch cyklach z 6 lub siedmiu startów w ramach ligii) Karol prowadzi w klasyfikacji generalnej, ale depcze mu po piętach zawodnik z Przemyśla, który ma taką samą liczbę punktów.

Podkarpacka  Liga Alpejska objęta jest patronatem Marszałka Sejmu, a nagrodą główną jest fundowany przez sponsorów wyjazd treningowy w Alpy dla najlepszych w poszczególnych kategoriach.

Ponadto w ramach innych startów Karola są zawody ogólnopolskie w ramach szkół sportowych o profilu narciarstwa alpejskiego oraz okazjonalnie Liga Małopolska – zawody na stokach Podhala.

tekst: Kamil Bernat - tato Karola

Serdecznie gratulujemy Karolowi, Jego rodzicom i trenerowi. Życzymy dalszych sukcesów.

relacja filmowa1                relacja filmowa2