Famous Australian Landmarks

Famous landmarks to konkurs organizowany cyklicznie od 2015 roku. W tym roku miał formę teoretyczno - projektową. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie poznawali kulturę Australii, jednocześnie ucząc się języka angielskiego. Następnie uczestnicy teoretycznego konkursu rozwiązywali test z wiedzy o Australii.  Najlepszą znajomością odległego kontynentu wykazał się Jan Suchyna. z klasy 6b. Druga,  plastyczna forma konkursu miała za zadanie przedstawić charakterystyczny obiekt Australii. W tej części uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością, starannością i bogactwem pomysłów.  W kategorii najpiękniejszy plakat zwycięzcami zostały: Jatczyszyn Gaja oraz Oliwia Wroniak z klasy 7b, w kategorii najładniejszy rysunek: Joanna Dziuban z klasy 7b oraz Emilia Markuc z klasy 5a, w kategorii najładniejszej pracy przestrzennej autorami najpiękniejszych  okazali się: Jakub Pietrzkiewicz z klasy 6b, Oliwia Pałęcka z 5a  oraz praca grupowa w składzie : Milena Bonk, Nadia Marczak i Julia Benewiat  z klasy 6b. Wszystkie plakaty, rysunki oraz prace przestrzenne  okazały się niezwykle kolorowe i budziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów, którzy mogli je obejrzeć na wystawie zorganizowanej na szkolnym  korytarzu.

tekst: Agnieszka Kopiec