Przygody Sindbada Żeglarza w sanockiej Arenie

25 marca klasy 1c, 2b i 3a wzięły udział w wyjątkowym spektaklu. W sanockiej Arenie łyżwiarze z całej Polski zaprezentowali lodową baśń pt. „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Piękne stroje, ciekawa choreografia i umiejętności łyżwiarzy sprawiły, że dzieci z zainteresowaniem śledziły perypetie żeglarza, który nie mógł oprzeć się przygodzie, a ze wszystkich groźnych sytuacji wychodził bez szwanku. Widowisko oparte na motywach baśni Bolesława Leśmiana obfitowało w różnorodne efekty wizualne i atrakcyjne pokazy nawiązujące do sztuki cyrkowej. Dzieci z zapartym tchem śledziły ćwiczenia akrobatyczne na szarfach prezentowane wysoko nad taflą lodowiska oraz pokazy połykaczy ognia i żonglerów płonącymi maczugami. Widzowie nagrodzili artystów zasłużonymi brawami, a sami długo jeszcze wspominali najciekawsze fragmenty spektaklu, które szczególnie utkwiły im w pamięci.

tekst: Agnieszka Polańska