"Ziemniaczane historie"

W dniu 14.03.2019r. uczniowie klasy VIII b Rafał Koczera i Szymon Kucaba, uczestniczyli w konkursie kulinarnym ,,Ziemniaczane historie - ziemniak w kuchni irlandzkiej, niemieckiej, polskiej" w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku.

Do konkursu zgłosiło się 12  dwuosobowych drużyn z okolicznych szkół podstawowych. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu potrawy z wykorzystaniem ziemniaka i musiało nawiązywać do tradycji kuchennych jednego z państw wymienionych w tytule. Składniki, przyprawy i sprzęt gastronomiczny były do dyspozycji uczniów.

Jury oceniało pomysłowość kreatywność, wygląd estetyczny  i smak potrawy, oraz współpracę w zespole, ład i porządek na stanowisku pracy, zasady bhp.

Najważniejsza w całym konkursie była dobra zabawa, zdrowe współzawodnictwo, chęć wzięcia udziału w zadaniu kulinarnym, przebywanie wśród rówieśników  i poznanie innych osób.

Kreatywność uczestników była na wysokim poziomie, a potrawy były smaczne i wyglądały estetycznie. Można było również zmierzyć  się w curvingu - sztuce dekorowana  potraw. Uczestnicy dostali dyplomy i drobne upominki. Pierwsze miejsce konkursowe przypadło drużynie z SP w Strachocinie.

Brawo dla chłopaków za pomysł na ciekawą ziemniaczaną przekąskę i chęć uczestniczenia w zajęciach gastronomicznych.

tekst: Beata Fejdasz