SZKOŁA   Z   KLASĄ                    SZKOŁA   Z   TRADYCJĄ                  SZKOŁA   PRZYJAZNA   UTALENTOWANYM   UCZNIOM           SZKOŁA   PRZYJAZNA   RODZINIE                    
 
 
       
 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku...

PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO

30 kwietnia nasza 4-osobowa drużyna w składzie: Kornelia Rygiel z kl.5c, Julia Malik z kl.6e oraz Eryk Kwolek i Grzegorz Pacławski z kl. 6b wywalczyła I miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku. Dzięki zwycięstwu drużyna zakwalifikowała się do udziału w eliminacjach powiatowych.

Natomiast Eryk Kwolek w klasyfikacji indywidualnej również uplasował się na I miejscu, a Kornelia Rygiel na IV miejscu.

Turniej przebiegał w kilku etapach. Najpierw uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, który składał się z 25 pytań obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów, znaków drogowych oraz pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach drogowych. Kolejne zadania dotyczyły konkurencji praktycznych: jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz jazdy rowerem po torze sprawnościowym. Ostatnie zadanie dotyczyło udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej.

Uczestnikom  zmagającym się z różnymi konkurencjami towarzyszyło wiele emocji i pozytywnych wzruszeń. Serdecznie gratulujemy i życzymy całej drużynie dalszych sukcesów.

tekst: opiekun - Bogusława Kopaniszyn

   

 
 
 
 
 
 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone © waja 2010