KOLEJNY SUKCES NASZEJ "ROWEROWEJ" DRUŻYNY

7 maja nasza 4-osobowa drużyna w składzie: Kornelia Rygiel z kl.5c, Julia Malik z kl.6e oraz Eryk Kwolek i Grzegorz Pacławski z kl. 6b wykazała się dużą determinacją i zdobyła II miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Jaćmierzu.

Zaszczytne I miejsce dzielnie wywalczyła Kornelia Rygiel w klasyfikacji indywidualnej w/w Turnieju.

Tym razem uczestnicy turnieju poznali prawdziwe miasteczko ruchu drogowego, na którym zmagali się z wieloma konkurencjami. Dużym wezwaniem była jazda rowerem po torze sprawnościowym. Uczestnicy musieli zaliczyć wiele przeszkód, np. równoważnię, slalom kółkowy - żmijka, korytarz z desek, łezkę, slalom z ograniczeniem.

Konkurencją praktyczną okazała się również pierwsza pomoc przedmedyczna. Uczestnicy zastali upozorowaną sytuację i mieli  udzielić pierwszej  pomocy osobie, która była nieprzytomna i nie oddychała. Drużyna wywiązała się z tego zadania rewelacyjnie, uzyskując najwyższą liczbę punktów w porównaniu z innymi zespołami.

Oprócz konkurencji praktycznych uczestnicy musieli wykazać się też dużą wiedzą teoretyczną z przepisów ruchu drogowego. Mieli rozwiązać dwa testy: jeden dotyczył ogólnych przepisów z bezpieczeństwa ruchu drogowego, a drugi obejmował skrzyżowania drogowe.

Turniej przebiegał w miłej atmosferze. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni, otrzymali wiele wartościowych nagród. Niektórzy z zespołu już wybiegali myślą do przodu i chętnie chcą zmierzyć się ponownie z nowym wyzwaniem w przyszłym roku.

Serdecznie gratulujemy drużynie i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun - Bogusława Kopaniszyn