kronika wydarzeń - rok szkolny 2017/2018

Drodzy Rodzice

W związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. ks. Tomasza Grzywny Dyrekcja Szkoły informuje , że  dn. 28 września  2017 (czwartek) lekcje  w szkole skończą  się o 10.25

Dla uczniów, którym rodzice nie mogą w tym dniu  zapewnić opieki, w godzinach przewidzianych rozkładem zajęć będą zorganizowane w szkole zajęcia opiekuńcze według następującego porządku: dla uczniów klas V-VII w czasie odpowiadającym ilości godzin dydaktycznych realizowanych w tym dniu przez danego  ucznia;   dla uczniów klas I-IV w godzinach pracy świetlicy szkolnej. Świetlica w tym dniu pracuje normalnie tj. do godz. 17.00. Uczniowie klas V-VII zgłaszają konieczność zapewnienia im opieki wychowawcom do środy do godz.14.00.

Uczniowie klas 2a, 2b, 4a, 5e i 5a  przychodzą na pierwsza lekcję (8.00)– szczegółowy harmonogram zajęć otrzymają od wychowawców.

Jednocześnie informujemy, że  przez okres 1 miesiąca będzie w szkole obowiązywała żałoba. W związku z tym odwołujemy wszystkie zabawy, dyskoteki, uroczystości i imprezy o charakterze rozrywkowym jak również zajęcia taneczne prowadzone w czasie długiej przerwy na sali gimnastycznej. Nie  będzie również nadawana przez radiowęzeł muzyka.

013|

"Pan Bóg zabiera człowieka wtedy,

gdy widzi, że zasłużył sobie na niebo."

Jan Grzegorczyk

Dnia 22 września 2017 r. odszedł nagle i niespodziewanie  z naszego grona pedagogicznego  Ks. Tomasz Grzywna - pełniący od wielu lat posługę katechety w naszej szkole.

Pracował wśród nas od 1 września 2003 roku. Przez lata wspólnej pracy służył ludziom nie szczędząc swojego czasu, zdrowia, sił a także i nierzadko własnych dóbr materialnych. Był człowiekiem o wielkim sercu i hojnie  obdarzał nim wszystkich, a przede wszystkim dzieci, które z radością towarzyszyły mu podczas pobytu w szkole.

Dla nas - nauczycieli i pracowników szkoły -  był człowiekiem wielkiej skromności i  pokory wobec siebie,  a nade wszystko pełnym  miłości do ludzi. To ich dobro było najwyższym celem i sensem Jego  kapłaństwa.

Z dużą starannością i  sumiennością  podchodził do powierzonych mu obowiązków jak również zadań, które podejmował z własnej inicjatywy. A było ich wiele. Wspomnieć należy chociażby cykliczne i z niezwykłą dokładnością i starannością organizowane przez ks. Tomasza wycieczki śladami patronki szkoły – Św. Kingi  czy współorganizację szkolnych rekolekcji.

Przez wiele lat z wielką miłością, cierpliwością i zaangażowaniem przygotowywał dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Do wielu z tych działań oprócz poświęcania  własnego czasu i sił - angażował także swoje środki finansowe.

Ks. Tomasz  nigdy nie był  obojętny na los potrzebujących,  dlatego  też bardzo chętnie wspierał wszystkie akcje charytatywne  prowadzone przez szkołę.

Zawsze spieszył z kapłańską posługą, gdy żegnaliśmy odchodzących do wieczności członków rodzin pracowników szkoły.

Był naszym orędownikiem powierzającym całą społeczność szkolną Bożej Opatrzności i opiece naszej Patronki podczas celebrowania Mszy Świętych z okazji różnych uroczystości szkolnych.

Wierzymy, że tak jak tu na ziemi wspierał naszą pracę  Swoją kapłańską posługą, tak też tam ciesząc się chwałą nieba o nas nie zapomni.

Nie pytam, Cię, Boże dlaczego Go zabrałeś, lecz dziękuję za to, że nam Go dałeś.

autor nieznany

Koleżanki i Koledzy - Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Rodzice
                                                                      Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku

Informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych http://fara.sanok.pl