MAŁY SUPERMATEMATYK

V MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„MAŁY SUPERMATEMATYK”

Już po raz piąty w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku zorganizowano konkurs matematyczny dla uczniów klas I-III. Zawody odbyły się 6 maja 2017 roku. Uczniowie spotkali się, aby walczyć o tytuł  „Małego Supermatematyka”.

Organizacją zawodów zajęły się nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej SP2 : Małgorzata Czaban, Mariola Brygidyn i Anna Żółkiewicz oraz Alicja Staruchowicz – Pastuszczak - nauczyciel matematyki.

Zawody podzielone zostały na dwa etapy: konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 45 minut do rozwiązania 6 zadań, dostosowanych do kategorii wiekowej. W zawodach wzięło udział 27 uczniów z 7  szkół.

W klasie I można  było uzyskać maksymalnie 26 punktów, w klasie II – 32 punkty, a w klasie III - 29 punktów.

W kategorii klas I - I miejsce zajęła Martyna Cybuch (SP2 Sanok) 25 pkt., II miejsce –  Jan Warchoł (SP2 Ustrzyki Dolne), III miejsce – Filip Czech (SP 6  Sanok), Martyna Rak (SP Jaćmierz) i Gaja Schocka (SP 2 Sanok).

W kategorii klas II - I miejsce zajął Antoni Pasławski (SP2 Ustrzyki Dolne ) – 29 pkt., II miejsce – Franciszek Serafin (SP1 Sanok), III miejsce – Oliver  Sobolak (SP2 Sanok).

W klasach trzecich - I miejsce zajął Dawid Michałek  (SP2 Sanok) i Piotr Skiba (SP2 Ustrzyki Dolne) - 27pkt., II miejsce –  Wiktor Tokarz (SP Łukowe), III miejsce –  Adam Knurek (SP Jaćmierz) i Hanna Szala (SP1 Sanok).

W konkursie drużynowym wystartowało 6 trzyosobowych drużyn, które zmagały się z dziesięcioma  zadaniami. Zadania przygotowane były w formie bliskiej dzieciom tj. układanki, wykreślanki, puzzle,… Łączyły zabawę z  umiejętnością logicznego myślenia, spostrzegawczością. Wymagały od uczniów umiejętności sprawnego liczenia, szacowania oraz współpracy w zespole. Podczas wykonywania dwóch ostatnich zadań uczniowie musieli się wykazać  sprawnością  fizyczną.

Zawodnicy pracowali z dużym zaangażowaniem. W ostatecznej klasyfikacji - I miejsce zajęli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustrzykach Dolnych, II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku, na miejscu III miejscu  ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sanoku.

Jury obradowało w składzie: pani Małgorzata Staniszewska,  pani Mariola Bodnar  oraz przewodnicząca komisji Alicja Staruchowicz – Pastuszczak.

Zwycięskie zespoły otrzymały puchary i dyplomy, a każdy uczestnik - pamiątkowy dyplom i upominek. Zawody matematyczne objęły swoim zasięgiem szkoły z Sanoka i okolicznych miejscowości.

Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół w: Jaćmierzu, Łukowem, Ustrzykach Dolnych (SP2),  oraz szkół sanockich – SP1, SP6, SP7 i SP2.

Podczas przygotowywania się do zawodów dzieci rozwijają uzdolnienia matematyczne, a odniesione  sukcesy sprawiają, ze powiększa się grono miłośników matematyki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy przygotowali  uczniów do zawodów.

Tekst: Anna Żółkiewicz

Zestawy zadań konkursu indywidualnego: klasa1,  klasa 2  klasa3

IV MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE "MAŁY SUPERMATEMATYK" -  2016r.

III MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE "MAŁY SUPERMATEMATYK" -  2015r.

II MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE "MAŁY SUPERMATEMATYK" -  2014r.

I MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE "MAŁY SUPERMATEMATYK" -  2013r.