MAŁY SUPERMATEMATYK

III MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„MAŁY SUPERMATEMATYK”

13 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku spotkali się uczniowie klas I-III, by walczyć o tytuł  „Małego Supermatematyka”.

Organizacją zawodów zajęły się nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej SP2 : Małgorzata Czaban, Anna Żółkiewicz oraz Alicja Staruchowicz – Pastuszczak - nauczyciel matematyki. W trakcie zawodów w organizacji pomagały panie: Halina Pecka i Anna Grochowianka– nauczycielki matematyki.

Zawody podzielone zostały na dwa etapy: konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 45 minut do rozwiązania 6 zadań, dostosowanych do kategorii wiekowej.

W zawodach wzięło udział 36 uczniów z 10 szkół. W klasie I można  było uzyskać maksymalnie 24 punkty, w klasie II – 26 punktów, a w klasie III - 34 punkty.

W kategorii klas I - I miejsce zajął Wiktor Tokarz (SP Łukowe) - 20pkt., II miejsceDawid Michałek (SP2 Sanok), III miejsceKacper Malejki (SP7 Sanok).

W kategorii klas II - I miejsce zajęła Dagmara Zawada (SP Zarszyn) - 25pkt., II miejsceDominika Jankowska (SP2 Łukowe), III miejsceMiłosz Wiśniowski (SP4 Sanok).

W klasach trzecich - I miejsce zajął Emil Nawój  (SP1 Sanok) - 31pkt., II miejsceSebastian Czyż (SP Zarszyn), III miejsceMagdalena Dziuba (SP4 Sanok).

W konkursie drużynowym wystartowało 9 trzyosobowych drużyn, które zmagały się z dziewięcioma  zadaniami. Tutaj ważna była umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczości, sprawnego liczenia, szacowania, a w dużej mierze współpracy w zespole. W dwóch ostatnich zadaniach uczniowie musieli się również wykazać  sprawnością  fizyczną.

Różnice punktów między drużynami były niewielkie. W ostatecznej klasyfikacji - I miejsce zajęli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Sanoku, II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w  Łukowem, na miejscu III miejscu (po weryfikacja wyników) uplasowały się dwie drużyny -  ze Szkoły Podstawowej nr 4 i ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku.

Jury obradowało w składzie: pani Ewa Chudziak,  pani Marta Suwała  oraz przewodnicząca komisji Alicja Staruchowicz – Pastuszczak.

Zwycięskie zespoły otrzymały puchary i dyplomy, a każdy uczestnik - pamiątkowy dyplom i upominek.

Był to trzeci  konkurs matematyczny zorganizowany dla uczniów klas I-III w naszym regionie. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół w: Besku, Jaćmierzu, Łukowem, Ustrzykach Dolnych (SP2), Zarszynie oraz szkół sanockich – SP1, SP3, SP4, SP7 i SP2.

Przygotowywanie się do zawodów daje możliwość rozwijania uzdolnień matematycznych oraz powiększa grono miłośników matematyki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy przygotowali  uczniów do zawodów.

Zadania: klasa1,   ,klasa 2  ,klasa3

II MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE "MAŁY SUPERMATEMATYK" -  2014r.

I MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE "MAŁY SUPERMATEMATYK" -  2013r.