MAŁY SUPERMATEMATYK

IV MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„MAŁY SUPERMATEMATYK”

4 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku spotkali uczniowie klas I - III, by walczyć o tytuł  „Małego Supermatematyka”.

Zawody podzielone były jak zwykle na dwa etapy: najpierw konkurs indywidualny, a następnie zmagania drużynowe.

W konkursie indywidualnym uczniowie mieli w ciągu 45 minut do rozwiązania 6 zadań, dostosowanych do wymagań zawartych w regulaminie. Można  było uzyskać maksymalnie 25 punktów w klasie I, 26 w II oraz 31 punktów w klasie III. Startowało po 13 uczniów z klas I i III oraz 14 uczniów z klasy II.

W tym roku do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół w: Jaćmierzu, Ustrzykach Dolnych, Besku, Łukowem, Tarnawie Dolnej, SP1, Sp4, Sp7, a także z naszej szkoły.

W kategorii klas pierwszych - I miejsce (23 pkt.) zajął Mikołaj Pasierbek (SP Tarnawa Dolna), II miejsce Martyna Cybuch (SP2 Sanok), III miejsce Franciszek Serafin (SP1 Sanok).

W klasach drugich - I miejsce zajął Wiktor Tokarz (SP2 Łukowe)24 pkt.,  II miejsce zajęli  Kacper Malejki (SP7 Sanok) i Karol Harłacz (SP1 Sanok)po 23 pkt., III miejsce- Laura Gruszecka  (SP2 Sanok).

W klasach trzecich – I miejsce zdobyli  Błażej Skrzeszewski i Tymon Gawłowski z SP1) oraz Jan Suchyna (SP2) -29 pkt., II miejsce Natalia Chmura (SP Tarnawa Dolna), III miejsce Dominika Jankowska (SP Łukowe).

W konkursie drużynowym wystartowało 9 trzyosobowych drużyn, które zmagały się z 10 zadaniami. Tutaj ważna była umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczości i sprawnego liczenia, szacowania, a w dużej mierze współpracy w zespole. W dwóch ostatnich zadaniach uczniowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną.

Różnice punktów między drużynami były minimalne. W ostatecznej klasyfikacji najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. Po dogrywce II miejsce zdobyła drużyna z SP w Tarnawie Dolnej,  a na miejscu III miejscu uplasowała się drużyna z SP Łukowe.

Jury obradowało w składzie: pani Ewa Chudziak, pani Anna Grochowianka, oraz przewodnicząca komisji Alicja Staruchowicz – Pastuszczak.

Zwycięskie zespoły otrzymały puchary i dyplomy, a każdy uczestnik - pamiątkowy dyplom i upominek. Zawody pozwoliły pokazać tym najmłodszym, ze matematyka to także dobra zabawa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom, którzy przygotowali uczniów do zawodów.

Tekst: Małgorzata Czaba

ZADANIA

KLASA1,

KLASA2,

KLASA3

III MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE "MAŁY SUPERMATEMATYK" -  2015r.

II MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE "MAŁY SUPERMATEMATYK" -  2014r.

I MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE "MAŁY SUPERMATEMATYK" -  2013r.