międzyszkolny turniej ortograficzny

26 marca w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku odbył się piąty, jubileuszowy,  Międzyszkolny Turniej Ortograficzny "Torreador".

Uczestnicy - reprezentanci sanockich szkół – tradycyjnie już - walczyli o palmę pierwszeństwa w zmaganiach indywidualnych i drużynowych.

W części indywidualnej konkursu najlepszą znajomością reguł pisowni wykazała się Julia Leszczyńska z SP 4 (opiekun – B. Szeruga). II miejsce przypadło w udziale Łukaszowi  Jakubasowi,  z SP 2 (opiekun – L. Mazur), trzecia była Monika Lenart z SP 4 (opiekun B. Szeruga).

W drugiej, drużynowej części turnieju, aby pokonać trzygłowego potwora - Byka Ortografa, uczestnicy zmagań musieli wykazać się znajomością reguł ortograficznych i umiejętnością wykorzystania ich w praktyce.

Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się reprezentanci SP 2 (Konrad Piotrowski, Łukasz Jakubas i  Jakub Przystasz). II miejsce zajęła reprezentacja SP 4 (Dagmara Jankowska, Monika Lenart, Julia Leszczyńska), a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z SP 1 (Przemek Makowski, Oliwia Niżnik, Aleksandra Jodłowska).

Na zakończenie pani dyrektor Maria Harajda dokonała podsumowania ortograficznych zmagań, a także wręczyła laureatom puchary oraz dyplomy i nagrody.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami Turnieju są polonistki z naszej szkoły - Panie: Lucyna Mazur, Elżbieta Gładysz, Joanna Twardak i Dorota Myćka.

V Międzyszkolny Turniej Ortograficzny "TROPAMI OBIEŻYŚWIATÓW"
WYNIKI KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ
26 marca 2010 r.