Międzyszkolny Turniej Ortograficzny

SIÓDMY „TORREADOR”

27 marca br., po raz siódmy, drużyny sanockich szkół podstawowych stanęły   do rywalizacji

w Międzyszkolnym Turnieju Ortograficznym „Torreador”. Reprezentanci SP1, SP2, SP4 i SP6 -tradycyjnie już- walczyli o palmę pierwszeństwa w zmaganiach indywidualnych i drużynowych.

Szkolni mistrzowie najpierw zmierzyli się z niełatwym testem, najeżonym trudnościami ortograficznymi, językowymi i interpunkcyjnymi. Wyniki testu nie wskazały jednak zwycięzcy indywidualnego. O wyborze mistrza pisowni polskiej musiała zdecydować dogrywka, bowiem uczennice: Zuzanna Zarzyka (SP2) i Anna Nikiel ( SP4) zdobyły taką sama ilość punktów. Po dogrywce słownej, której prawidłowy przebieg nadzorowała komisja oceniająca, tytuł „Pogromczyni Byków”  wywalczyła uczennica „Kingi”.

W drugiej części turnieju zespoły szkół miały do rozwiązania sześć zadań ortograficznych, uwzględniających wszystkie trudności ortograficzne. Rywalizujące drużyny musiały wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu pisowni polskiej, ale też umiejętnością współpracy zespołowej w określonym czasie.

Prace drużyn oraz prawidłowy przebieg zmagań oceniała komisja, w skład której weszły panie polonistki: Lucyna Mazur (SP2),Maria Polańska (SP1), Grażyna Seryłło (SP6),

Grażyna Piotrowska (Sp4).

Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się reprezentanci SP 4 (Anna Nikiel, Dagmara Jankowska i Michał Kikta), drugie miejsce zajęła reprezentacja SP1 (Kamila Bednarczyk, Emilia Dżoń, Karolina Żołnierczyk), a na trzecim miejscu uplasowała się  drużyna „Dwójki” (Zuzanna Zarzyka, Julia Wacławska i Jan Bindas).

Podsumowania konkursu dokonała pani dyrektor Maria Harajda, wręczyła też zwycięzcom puchary, nagrody i dyplomy.

Konkurs przygotowały i prowadziły panie polonistki SP2 – Joanna Twardak, Dorota Myćka, Lucyna Mazur i Elżbieta Gładysz.

VI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"

V MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"

III MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "Tropami Obieżyświatów"