Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Torreador”, organizowany przez polonistki z SP2 w Sanoku, już po raz 8 wyłonił mistrza ortografii szkół podstawowych. W tym roku został nim Filip Rozputyński, uczeń Szkoły Podstawowej w Rzepedzi (opiekun pani Dorota Sawczyszyn).Na drugim miejscu uplasowała się Justyna Sitarz, uczennica Szkoły Podstawowej w Czaszynie (opiekun pani Halina Sech), a trzecia była Zuzanna Zarzyka z SP 2 w Sanoku (opiekun – pani Lucyna Mazur).

Za sprawą zmian wprowadzonych do Regulaminu przez organizatorki, konkurs zyskał zasięg ponadpowiatowy, dając tym samym możliwość sprawdzenia się, rywalizacji i walki o laury nie tylko uczniom sanockich podstawówek, ale też mistrzom ortografii ze szkół w naszym i sąsiednich powiatach. W zmaganiach wzięło udział łącznie 18 uczestników ze szkół podstawowych w Sanoku, Besku, Ustrzykach Dolnych, Rzepedzi, Jaćmierzu, Długiem i Czaszynie.

Uczniowie napisali trudny i najeżony pułapkami test, sprawdzający znajomość reguł pisowni i umiejętność wykorzystania ich w praktyce. Następnie wzięli udział w warsztatach ortograficznych, w trakcie których stworzyli ortograficzną mapę pamięci, ilustrującą zasady pisowni z „ż” i „rz”.

W tym czasie komisja konkursowa, złożona z polonistów – opiekunów, sprawdziła prace konkursowe i wyłoniła zwycięzców.

Uroczystego podsumowania ortograficznych zmagań dokonała dyrektor SP 2, Maria Harajda, która wszystkim uczestnikom wręczyła dyplomy oraz drobne nagrody - upominki, zaś najlepszym – także nagrody książkowe. Zwycięzca tegorocznej edycji – Filip - otrzymał również puchar oraz monterę czyli czapkę torreadora – pogromcy „byków”.

Organizatorki konkursu – panie: Lucyna Mazur, Elżbieta Gładysz, Joanna Twardak i Dorota Myćka - już teraz zapraszają wszystkie zainteresowane szkoły podstawowe do wzięcia udziału w przyszłorocznej, dziewiątej edycji „Torreadora”.

VII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"

VI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"

V MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"

III MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "Tropami Obieżyświatów"