Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Torreador”, organizowany przez polonistki z SP2 w Sanoku, już po raz 9 wyłonił mistrza ortografii szkół podstawowych. W tym roku ten zaszczytny tytuł wywalczyła Zuzanna Zarzyka, reprezentująca szkołę – gospodarza konkursu. Na drugim miejscu uplasowała się Maria Kozimor, również z SP 2 w Sanoku (obydwie przygotowywała pani Lucyna Mazur), a trzecia była Julia Przygórzewska z SP 1 w Sanoku (opiekun – pani Agnieszka Zarzyczna - Tomczuk).

Od dwóch lat, za sprawą zmian wprowadzonych do Regulaminu przez organizatorki, konkurs zyskał zasięg ponadpowiatowy, dając tym samym możliwość sprawdzenia się, rywalizacji i walki o laury nie tylko uczniom sanockich podstawówek, ale też mistrzom ortografii ze szkół w naszym i sąsiednich powiatach. W zmaganiach wzięło udział łącznie 18 uczestników ze szkół podstawowych w Sanoku (SP 1, SP 2, SP 4), Besku, Rzepedzi, Jaćmierzu, Zagórzu, Łukowem, Bóbrce i Ustrzykach Dolnych (SP 2).

Uczniowie napisali trudny i najeżony pułapkami test, sprawdzający znajomość reguł pisowni i umiejętność wykorzystania ich w praktyce. Następnie wzięli udział w warsztatach ortograficznych, w trakcie których stworzyli barwną mapę pamięci, ilustrującą pisownię tak trudnych ortograficznie wyrazów, jak np. poniewczasie, francuszczyzna, czy też uchodźstwo.

W tym czasie komisja konkursowa, złożona z polonistów – opiekunów, sprawdziła prace konkursowe i wyłoniła zwycięzców.

Uroczystego podsumowania ortograficznych zmagań dokonała dyrektor SP 2, Maria Harajda, która wszystkim uczestnikom wręczyła dyplomy oraz drobne nagrody - upominki, zaś najlepszym – także nagrody książkowe. Zwyciężczyni tegorocznej edycji – Zuzia - otrzymał również puchar oraz monterę czyli czapkę torreadora – pogromcy „byków”.

Organizatorki konkursu – panie: Lucyna Mazur, Elżbieta Gładysz, Joanna Twardak i Dorota Myćka - już teraz zapraszają wszystkie zainteresowane szkoły podstawowe do wzięcia udziału w przyszłorocznej, jubileuszowej – dziesiątej edycji „Torreadora”.

Joanna Twardak

VIII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"

VII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"

VI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"