Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

X - JUBILEUSZOWY „TORREADOR” 2015

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Torreador”, organizowany przez polonistki z SP2 w Sanoku,– już po raz kolejny wyłonił mistrza ortografii szkół podstawowych. W dziesiątej – jubileuszowej - edycji, najlepsza okazała się Anna Milczanowska, reprezentująca szkołę – gospodarza konkursu (opiekun – pani Dorota Myćka). Drugie miejsce zajęła Inga Kowalik, również z SP 2 w Sanoku (opiekun – pani Joanna Twardak), a trzecia była Rilla Ramadani z SP 1 w Sanoku (opiekun – pan Krzysztof Brajta). Czwarte, również nagrodzone miejsce, zajął Nikodem Rudy z SP 3 w Sanoku..

Od trzech lat, za sprawą zmian wprowadzonych do Regulaminu przez organizatorki, konkurs zyskał zasięg ponadpowiatowy, dając tym samym możliwość sprawdzenia się, rywalizacji i walki o laury nie tylko uczniom sanockich podstawówek, ale też mistrzom ortografii ze szkół w naszym i sąsiednich powiatach. W zmaganiach wzięło udział łącznie 17 uczestników ze szkół podstawowych w Sanoku (SP1, SP2, SP3), Czaszynie, Jaćmierzu, Łukowem i Zagórzu.

Uczniowie napisali trudny i najeżony pułapkami test, sprawdzający znajomość reguł pisowni i umiejętność wykorzystania ich w praktyce. Warto podkreślić, że poziom uczestników był wyrównany, a wyniki laureatów różniły się zaledwie o połówki punktów.

Oczekiwanie na wyniki wypełniły uczestnikom jubileuszowe atrakcje, przygotowane przez organizatorów. Najpierw obejrzeli przedstawienie „O królewnie Błędolince”, zaprezentowane przez szkolne koło teatralne pod kierunkiem pani Doroty Myćki. Następną niespodzianką był występ podopiecznych pani Wiesławy Skorek, reprezentantów Formacji Tańca Towarzyskiego „Flamenco”, którzy brawurowo odtańczyli tradycyjny taniec hiszpański - Paso Doble. Na koniec pojawił się jubileuszowy tort z dziesięcioma świeczkami, którym organizatorki częstowały zebranych.

Uroczystego podsumowania ortograficznych zmagań dokonała wicedyrektor SP2, Alicja Staruchowicz-Pastuszczak, która wszystkim uczestnikom wręczyła dyplomy oraz drobne nagrody - upominki, zaś najlepszym – także nagrody książkowe. Zwyciężczyni tegorocznej edycji – Ania - otrzymał również puchar oraz monterę czyli czapkę torreadora – pogromcy „byków”.

Organizatorki konkursu – panie: Lucyna Mazur, Elżbieta Gładysz, Joanna Twardak i Dorota Myćka - już teraz zapraszają wszystkie zainteresowane szkoły podstawowe do wzięcia udziału w przyszłorocznej, jedenastej edycji „Torreadora”.

Joanna Twardak

IX MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"

VIII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"

VII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"