XI - MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
„TORREADOR” 2016

13 kwietnia 2016 roku, już po raz jedenasty, w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Torreador”, organizowanym  przez polonistki z SP 2 w Sanoku,  wyłoniono mistrza ortografii szkół podstawowych. W tym roku ten zaszczytny tytuł wywalczyła Inga Kowalik (opiekun pani Joanna Twardak), reprezentująca szkołę – gospodarza konkursu. Na drugim miejscu znalazła się Zuzanna Wdowiak, również z SP 2 w Sanoku (przygotowana przez panią Lucynę Mazur), a trzeci był Ernest Mołczan z SP 6 w Sanoku (opiekun – pani Grażyna Seryłło).

„Torreador”, który od tego roku znajduje się na liście konkursów kuratoryjnych, ma zasięg ponadpowiatowy, daje tym samym możliwość sprawdzenia się, rywalizacji i walki o laury nie tylko uczniom sanockich podstawówek, ale też mistrzom ortografii ze szkół w naszym  sąsiednich powiatach. W zmaganiach wzięło udział łącznie 20 uczestników ze szkół podstawowych w Sanoku (SP 2, SP 3, SP 4, SP 6),  Łukowem, Porażu i Ustrzykach Dolnych (ZSP 2).

Uczniowie napisali trudny i najeżony pułapkami test, sprawdzający znajomość reguł pisowni i umiejętność wykorzystania ich w praktyce. Następnie obejrzeli przedstawienie pt. ”Internet to nie wszystko”, przygotowane przez szkolne koło teatralne prowadzone przez panią Dorotę Myćkę. W tym czasie komisja konkursowa w składzie: Grażyna Seryłło, Grażyna Piotrowska, Lucyna Mazur, Elżbieta Gładysz, sprawdziła prace konkursowe i wyłoniła zwycięzców.

Uroczystego podsumowania ortograficznych zmagań dokonała dyrektor SP 2, Maria Harajda, która wszystkim uczestnikom wręczyła dyplomy oraz drobne nagrody - upominki, zaś najlepszym – także nagrody książkowe. Zwyciężczyni tegorocznej edycji – Inga - otrzymała również puchar oraz monterę, czyli czapkę torreadora – pogromcy „byków”.

Organizatorki konkursu – panie: Lucyna Mazur, Elżbieta Gładysz, Joanna Twardak i Dorota Myćka - już teraz zapraszają wszystkie zainteresowane szkoły podstawowe do wzięcia udziału w przyszłorocznej – dwunastej edycji „Torreadora”.

Lucyna Mazur

X MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"

IX MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"

VIII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"