XII - MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
„TORREADOR” 2017

30 marca 2017 roku, już po raz dwunasty, w naszej szkole odbył się  Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Torreador”, organizowany  przez nauczycielki języka polskiego. W trakcie konkursu   wyłoniono mistrza ortografii szkół podstawowych. W tym roku ten zaszczytny tytuł wywalczyła uczennica naszej szkoły Maja Jastrzębska (opiekun pani Lucyna Mazur), Na drugim miejscu znalazła uczennica klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Zarszynie Dagmara Zawada (opiekun pani Krystyna Małek), trzecie miejsce zdobyła również uczennica naszej szkoły Alicja Zarzyka (opiekun – pani Lucyna Mazur).

„Torreador”, który od tego roku znajduje się na liście konkursów kuratoryjnych, ma zasięg ponadpowiatowy, daje tym samym możliwość sprawdzenia się, rywalizacji i walki o laury nie tylko uczniom sanockich podstawówek, ale też mistrzom ortografii ze szkół w naszym  sąsiednich powiatach.

Uczniowie napisali trudny i najeżony pułapkami test, sprawdzający znajomość reguł pisowni i umiejętność wykorzystania ich w praktyce. Następnie obejrzeli przedstawienie pt. ”Zakręcona rodzinka”, przygotowane przez szkolne koło teatralne prowadzone przez panią Dorotę Myćkę. W tym czasie komisja konkursowa w składzie: Krystyna Małek, Lucyna Mazur, Elżbieta Gładysz, Joanna Twardak sprawdziła prace konkursowe i wyłoniła zwycięzców.

Uroczystego podsumowania ortograficznych zmagań dokonała dyrektor SP 2, Maria Harajda, która wszystkim uczestnikom wręczyła dyplomy oraz drobne nagrody - upominki, zaś najlepszym – także nagrody książkowe. Zwyciężczyni tegorocznej edycji –Maja- otrzymała również puchar oraz monterę, czyli czapkę torreadora – pogromcy „byków”.

Organizatorki konkursu – panie: Lucyna Mazur, Elżbieta Gładysz, Joanna Twardak i Dorota Myćka - już teraz zapraszają wszystkie zainteresowane szkoły podstawowe do wzięcia udziału w przyszłorocznej – trzynastej edycji „Torreadora”.

XI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"

X MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"

IX MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"

VIII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY "TORREADOR"