XVI PIKNIK SPORTOWO – REKREACYJNY UKS "DWÓJKA"

14 czerwca 2017 roku

Dnia 14 czerwca 2017 roku, w naszej szkole odbył się XVI Piknik Sportowo – Rekreacyjny. Głównymi organizatorami byli: Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka”, Dyrekcja szkoły oraz Rada Rodziców. Otwarcia dokonała pani dyrektor Maria Harajda, życząc wszystkim wspaniałej zabawy.

Po raz czwarty impreza rozpoczęła się od Biegu Ulicznego im. Aleksandra Wileczka – ś.p. nauczyciela naszej szkoły i pomysłodawcy Pikniku. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Policja, Straż Miejska i służby medyczne.

Na początek swoje umiejętności akrobatyczne zaprezentowały uczennice naszej szkoły pod kierunkiem p. Katarzyny Roszniowskiej. Uczniowie klas I – III zmagali się w wyścigach rzędów, natomiast w klasach IV – VI odbyły się rozgrywki w dwa ognie. Wszystkim konkurencjom towarzyszyły ogromne emocje.

Organizatorzy Pikniku zapewnili liczne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny,  i inne. Dużym powodzeniem cieszyła się piknikowa gastronomia: zapiekanki, popcorn, lody, napoje chłodzące. W oczekiwaniu na pokaz sprzętu strażackiego, chętni odtańczyli zumbę prowadzoną przez panią Katarzynę Roszniowską, a także belgijkę, cieszącą się dużą popularnością nie tylko wśród naszych uczniów ale także absolwentów naszej szkoły, którzy jak zwykle pojawili się na naszym pikniku.

Na zakończenie Pikniku pani dyrektor Maria Harajda wręczyła dyplomy za klasowe rozgrywki sportowe. Piknik poprowadził pan Bartłomiej Mandzelowski. Rozgrywki sportowe przygotowali i przeprowadzili: pani Katarzyna Roszniowska i pan Wojciech Mermer. Oprawą artystyczną zajęła się pani Katarzyna Roszniowska, obsługą informatyczną i techniczną – pani Marzena Śliwińska. Nad sprawnym przebiegiem całości czuwał pan Bartłomiej Żyłka.

UKS „Dwójka” składa serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i nauczycielom, którzy przyczynili się do zorganizowania XVI Pikniku Sportowo – Rekreacyjnego, a przede wszystkim pani Katarzynie Jasińskiej za wsparcie finansowe imprezy. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup sprzętu sportowo – rekreacyjnego, w tym pomocy wykorzystywanych podczas zajęć wychowania fizycznego, a także na sfinansowanie nagród dla zwycięzców w konkursie na najlepszego sportowca szkoły oraz atrakcji przewidzianych w kolejnej edycji Pikniku.

Zapraszamy wszystkich za rok!!!

Tekst:  Wojciech Mermer

XV PIKNIK SPORTOWO - REKREACYJNY UKS "DWÓJKA" - 21 czerwca 2016 roku