XV PIKNIK SPORTOWO – REKREACYJNY UKS "DWÓJKA"

21 czerwca 2016 roku

Dnia 21 czerwca 2016 roku, w naszej szkole odbył się XV Piknik Sportowo – Rekreacyjny. Głównymi organizatorami byli: Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka”, Dyrekcja szkoły oraz Rada Rodziców.

Otwarcia dokonała pani dyrektor Maria Harajda, życząc wszystkim wspaniałej zabawy.

Po raz trzeci impreza rozpoczęła się od Biegu Ulicznego im. Aleksandra Wileczka – ś.p. nauczyciela naszej szkoły i pomysłodawcy Pikniku. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Policja, Straż Miejska i służby medyczne.

Gościem specjalnym imprezy byli „Spartanie” z Zahutynia, którzy wraz z trenerem, panem Mirosławem Kaźmierczykiem, zaprezentowali swoje umiejętności akrobatyczne, wzbudzając ogólny podziw i aplauz.

Uczniowie klas I – III zmagali się w wyścigach rzędów, natomiast w klasach IV – VI odbyły się rozgrywki w dwa ognie. Wszystkim konkurencjom towarzyszyły ogromne emocje. W przerwach zebrani podziwiali popisy artystyczne naszych uczennic.

Organizatorzy Pikniku zapewnili liczne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, gokarty, rower odwrotny, „pijaną” drabinę, potrójne narty i inne.

Dużym powodzeniem cieszyła się piknikowa gastronomia: zapiekanki, popcorn, lody, napoje chłodzące.

W oczekiwaniu na pokaz sprzętu strażackiego, absolwenci i reprezentacja SP 2 rozegrali mecz w dwa ognie. Chętni odtańczyli zumbę prowadzoną przez panią Katarzynę Roszniowską, a także belgijkę, cieszącą się dużą popularnością wśród naszej młodzieży.

W sprzyjającej aurze, perełką wśród atrakcji okazał się – jak zwykle – prysznic z węża strażackiego.

Na zakończenie Pikniku pani dyrektor Maria Harajda wręczyła dyplomy za klasowe rozgrywki sportowe.

Zamknięciem imprezy był mecz siatkówki: uczniowie kontra nauczyciele SP 2, zakończony wynikiem 1:2.

Piknik profesjonalnie poprowadził pan Bartłomiej Mandzelowski. Atrakcje zapewniła i koordynowała pani Joanna Piecuch, rozgrywki sportowe przygotowali i przeprowadzili: pani Katarzyna Roszniowska i pan Wojciech Mermer. Oprawą artystyczną zajęła się pani Katarzyna Roszniowska, obsługą informatyczną i techniczną – pani Marzena Śliwińska. Nad sprawnym przebiegiem całości czuwał pan Bartłomiej Żyłka.

UKS „Dwójka” składa serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i nauczycielom, którzy przyczynili się do zorganizowania XV Pikniku Sportowo – Rekreacyjnego, a przede wszystkim sponsorom imprezy:

Firmie PGNiG

panu Krzysztofowi Zmarzowi

pani Katarzynie Jasińskiej

pani Joannie Wielgosz.

Dochód z Pikniku zostanie przeznaczony na zakup sprzętu sportowo – rekreacyjnego, w tym pomocy wykorzystywanych podczas zajęć wychowania fizycznego, a także na sfinansowanie nagród dla zwycięzców w konkursie na najlepszego sportowca oraz atrakcji przewidzianych w kolejnej edycji Pikniku.

tekst: Marzena Śliwińska

XII PIKNIK SPORTOWO - REKREACYJNY UKS "DWÓJKA" - 24 czerwca 2013 roku