piknik sportowo - rekreacyjny

IX PIKNIK SPORTOWO - REKREACYJNY UKS "DWÓJKA" - 16 czerwca 2010 roku

Dnia  16 czerwca 2010 roku już po raz dziewiąty na boiskach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku odbył się Piknik Sportowo – Rekreacyjny, którego głównym organizatorem jest UKS "Dwójka".

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Pani Alicja Staruchowicz-Pastuszczak - zastępca dyrektora szkoły, a jej wystąpienie uświetnił jak zwykle występ Orkiestry Dętej działającej przy OSP w Pakoszówce.

Ze względu na niezbyt sprzyjającą pogodę, wyścigi rzędów klas I-III odbyły się w tym roku w sali gimnastycznej. Zabawy dla najmłodszych uczniów szkoły poprowadziła Pani Dorota Radwańska ze swoimi podopiecznymi z Ochotniczego Hufca Pracy.

Klasy IV-VI rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych "z przymrużeniem oka" na szkolnym boisku.

Największym powodzeniem tegorocznej edycji pikniku cieszyły się: "dmuchaniec", trampolina, loteria fantowa oraz mała wystawa motocykli. Pojawił się również wóz bojowy PSP w Sanoku. Nie zawiodła także Policja przysyłając radiowóz, motocykl oraz psa patrolowo-tropiącego "Wolfa", który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród dzieci.

Dzięki przychylności rodziców można było też skosztować pysznej kiełbasy i kaszanki z grilla.

Na zakończenie pikniku Pani Maria Harajda - dyrektor szkoły, wręczyła dyplomy za wyścigi rzędów oraz podziękowania dla rodziców.

Organizatorzy IX Pikniku w "Dwójce" pamiętali o niedawnej powodzi i przekazali na rzecz jednej z zalanych szkół województwa podkarpackiego część uzyskanego dochodu, a szkolne koło PCK prowadzone przez Panią Joannę Piecuch cały zysk ze sprzedaży gofrów!

Nauczyciele wychowania fizycznego: Panie Joanna Piecuch, Katarzyna Roszniowska oraz Panowie Bartosz Biel, Wojciech Mermer, Bartłomiej Żyłka i Aleksander Wileczek  już dziś zapraszają na X jubileuszową edycję Pikniku.

Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy IX Pikniku składają serdeczne podziękowania:
Urzędowi Miasta w Sanoku,

A. Szpiech,

A. Kalembie

M. Wydmuch.

także wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam

w przeprowadzeniu tej imprezy.

relacja: Elżbieta Sobolewska