piknik sportowo - rekreacyjny

X PIKNIK SPORTOWO - REKREACYJNY UKS "DWÓJKA" - 13 czerwca 2011 roku

13 czerwca 2011 roku na boiskach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku odbył się jubileuszowy X Piknik Sportowo – Rekreacyjny, który jest podsumowaniem Tygodnia Sportu w „Dwójce”. Jego głównym organizatorem jest UKS „Dwójka” wraz z dyrekcją szkoły oraz Radą Rodziców.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała dyrektor szkoły p.Maria Harajda. Życząc wszystkim wspaniałej zabawy zwróciła uwagę na wspaniałą pogodę, która w końcu nie zawiodła organizatorów tej imprezy. Jej wystąpienie uświetnił jak zwykle występ orkiestry dętej działającej przy OSP w Pakoszówce. Wyścigi rzędów klas I-III przygotowane przez p.J.Piecuch odbyły się w sali gimnastycznej. Klasy IV-VI rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych z „przymrużeniem oka” na szkolnym boisku. W tym roku uczniowie mogli sobie przypomnieć konkurencje z konkursu „Baw się z nami” urozmaicone toczeniem opony czy rzutem trampkiem na odległość. Przy sprzyjających warunkach pogodowych nie zabrakło również wyścigów z wykorzystaniem wody.

Największym powodzeniem tegorocznej edycji pikniku cieszyły się: „dmuchańce” i trampoliny. Nie zawiodła Policja przysyłając radiowóz, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Panowie policjanci przeprowadzili także konkurs ze znajomości nie tylko przepisów ruchu drogowego nagradzając dobre odpowiedzi upominkami. Pojawił się również wóz bojowy PSP w Sanoku a furorę na zakończenie pokazu zrobiła fontanna z węża strażackiego!

Tegoroczny piknik był również podsumowaniem projektu „Trzymaj formę”. Wyróżnione prace plastyczne rozwieszone zostały wokół boiska a na boisku zaprezentowali się laureaci konkursu muzycznego, którzy zaśpiewali piosenki do własnych tekstów poświęconych tejże tematyce.

Dzięki operatywności rodziców można było też spróbować pysznych zapiekanek i kiełbasy  z grilla.
Nie  zabrakło oczywiście popcornu, lodów i napojów chłodzących.

Na zakończenie pikniku wręczono dyplomy najbardziej usportowionym klasom Tygodnia Sportu oraz podziękowania dla rodziców.

Nauczyciele wychowania fizycznego: p. Joanna Piecuch, p. Bartosz Biel, p.Wojciech Mermer, p.Bartłomiej Żyłka oraz p.Aleksander Wileczek już teraz zapraszają na XI edycję Pikniku.

Do zobaczenia za rok!

UKS „Dwójka” składa serdeczne podziękowania X Pikniku składają serdeczne podziękowania sponsorom imprezy:

Firmie A-Z,

Urzędowi Miasta w Sanoku,

Marketowi KAUFLAND,

SKOK im. F. Stelczyka,

hurtowni TROPICANA.

Fundatorom nagród rzeczowych:

Firmie JURGO, PBS w Sanoku, PGNiG w Sanoku, firmie GLASS DECOR p. Piotra Dziubana, restauracji KALISSTO, bankowi FORTIS, firmie AVANTI oraz  p. M.Wydmuch.

oraz:

OSP w Pakoszówce, firmie GALICJA, a także wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam w przeprowadzeniu tej imprezy.

DZIĘKUJEMY!

relacja: Aleksander Wileczek