XIII PIKNIK SPORTOWO-REKREACYJNY

W dniu   24 czerwca 2014 roku już po raz trzynasty na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku odbył się Piknik Sportowo – Rekreacyjny, którego głównym organizatorem jest UKS "Dwójka", Dyrekcja szkoły oraz Rodzice.

O godzinie 8.00 odbył się I Bieg Uliczny im. Aleksandra Wileczka- wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego, pomysłodawcy i organizatora  Szkolnego Pikniku Sportowo – Rekreacyjnego. Bieg cieszył się dużym zainteresowaniem,  wzięli w nim udział absolwenci, nauczyciele, dyrekcja, rodzice i uczniowie. Po chwili krótkiego odpoczynku uroczystego otwarcia dokonała pani dyrektor Maria Harajda, która życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. Uczniowie klas IV-VI rywalizowali w wyścigach rzędów na boisku, zaś klasy I-III na sali gimnastycznej Każda grupa zajęła swoje miejsce i konkurencje się rozpoczęły. Niektóre z konkursów wzbudzały w  śmiech, inne niedowierzanie lub niepokój. Na początku uczniowie reagowali bardzo różnie: pojawiało się najczęściej zawstydzenie, niechęć, zdenerwowanie, ale też zainteresowanie jak poszczególne konkurencje będą wyglądać. Najpierw zaległa cisza i słychać było tylko głosy opiekunów wyjaśniających co należy w  zrobić, żeby uzyskać punkty. Po chwili słychać  było sapanie z wysiłku, później nieśmiałe śmiechy, z placu rozlegały się rozgrzewające do wysiłku okrzyki, salwy śmiechu i czuło się ogólną radość i zadowolenie uczniów. Wyścigi uświetniły występy taneczne uczniów klas II, którzy brawurowo odtańczyli ,,Krakowiaka” oraz pokaz gimnastyczny  i układ taneczny uczennic klas VI c.

Największym powodzeniem tegorocznej edycji pikniku cieszył się: "dmuchaniec" i trampoliny. Nie zawiodła także Policja,  która zabezpieczała ulice podczas biegu a późnej prezentowała możliwości policyjnych motocykli. Pojawiły się również  wozy bojowe  PSP w Sanoku. Uczestnicy XIII Pikniku zostali również uwiecznieni na grupowym zdjęciu wykonanym z wysokości strażackiej zwyżki, a furorę na zakończenie zrobiła fontanna z węża strażackiego i wszyscy zatańczyli ,,Zumbę”

Na zakończenie pikniku Pani Maria Harajda - dyrektor szkoły, wręczyła dyplomy za wyścigi rzędów oraz podziękowania dla rodziców.

Organizatorzy XIII pikniku składają serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców, którzy pomagali w dniu pikniku.